Ավազակային հարձակում Արագածոտնում. հարուցվել է քրեական գործ 10/18/2018   13:11  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2018թ. հոկտեմբերի լույս 16-ի գիշերը՝ ժամը 04-ի սահմաններում, բժշկական դիմակներով  դիմակավորված երկու անձինք, օգտվելով տան մուտքի դռան բաց լինելու հանգամանքից, ապօրինի մուտք են գործել Արագածոտն համայնքի տներից մեկը, հարձակվել տանը այդ պահին գտնվող կանանց՝ մոր և դստեր վրա, քաշքշել, ձեռքերով հարվածել նրանց:
Վերջիններիս կողմից ցուցաբերված դիմադրության ժամանակ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանցից մեկի դիմակն ընկել է դեմքից և նրանք, առանց պահանջ ներկայացնելու, դիմել են փախուստի:
Փաստի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում 2018թ. հոկտեմբերի 16-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում հայտնաբերվել է բժշկական դիմակ: Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Քրեական գործով Արագածոտն համայնքի բնակիչները ճանաչվել են տուժող և հարցաքննվել:
Մշակվել են աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ, հանձնարարություններ են տրվել հետաքննական մարմնին՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու վերաբերյալ:

СК Армении выясняет личности злоумышленников в масках, совершивших разбойное нападение в Арагацотне 10/18/2018   13:47  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Арагацотнской области возбуждено уголовное дело по факту разбойного нападения. Об этом сообщается на сайте СК.
В ночь на 16-е октября 2018 года, около 04:00, двое лиц в медицинских масках, воспользовавшись тем, что входная дверь была открыта, незаконно проникли в один из домов в Арагацотнской области, напали на находившихся в этот момент дома мать и дочь, стали их дергать и бить руками.
При оказании последними сопротивления у одного из предполагаемых преступников сорвалась с лица маска. Злоумышленники без предъявления требований обратились в бегство.
По факту 16-го октября 2018 года следственным управлением Следственного комитета РА по Арагацотнской области возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 3 части 2 статьи 175 Уголовного кодекса РА.
Произведен осмотр места происшествия, в ходе которого была обнаружена медицинская маска. Для установления обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены судебно-медицинские экспертизы.
"В рамках уголовного дела жители Арагацотнской области признаны потерпевшими и допрошены. Проработаны рабочие версии, для проверки которых предпринимаются необходимые следственные действия. Органам дознания поручено установить личности предполагаемых преступников и обеспечить их явку к органу, осуществляющему производство. Предварительное расследование продолжается", - отмечается в сообщении.