Խուզարկություններ են կատարվել «Նորատուսցի Արայի» բնակարաններում 10/16/2018   14:37  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ քննչական կոմիտեն այսօր խուզարկություններ է կատարել Արա Բանդուրյանի բնակարաններում, ով քրեական աշխարհում հայտնի է որպես «Նորատուսցի Արա»։
Հիշեցնենք, որ նրա մասնակցությամբ զինված խուլիգանություն է տեղի ունեցել Հյուսիսային պողոտայում գործող «Հուկաման» ակումբում։
Հոկտեմբերի լույս 13-ի գիշերը՝ ժամը 03-ի սահմաններում, Արա Բանդուրյանը մի շարք այլ անձանց հետ այցելել է Երևան քաղաքի Հյուսիսային պողոտա 4/1 հասցեում գտնվող «Հուկաման» ակումբ՝ թերեւս ժամանակ անցկացնելու, որտեղ նրա տրամադրությունն այնքան է լավացել, որ հանել է ատրճանակն ու սկսել կրակել։ Հրապարակված տեսանյութում երեւում է, որ սեղանին դրված են ինչ-որ շշեր, իսկ սեղանի շուրջ եղել է նաեւ կին, երբ Արա Բանդուրյանը ատրճանակով սկսում է կրակել պատի ուղղությամբ։ Պատի վրա հայտնաբերվել է թվով 5 հատ կրակվածի հետք։
Դեպքի առթիվ ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով։ Քրեական գործը հոկտեմբերի 14-ին ստացվել է Քննչական կոմիտեի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում։ Մեր տեղեկություններով երեկ ակումբում կրկին կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, ապա քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ կասկածյալի տներում խուզարկություն կատարելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է։

Обыски проведены в квартирах “Ары Норатусского” 10/16/2018   15:21  |  Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, Следственный комитет Армении сегодня провел обыски в квартирах Ары Бандуряна, более известного в криминальном мире как “Ара Норатусский”.
Напомним, с участием Бандуряна на днях в клубе Hookahman на Северном проспекте в центре Еревана произошел инцидент
Как ранее сообщалось, 13-го октября в полицию поступил сигнал о том, что в тот же день, в 02:00, в одном из клубов, расположенных на Северном проспекте, житель села Норатус Ара Бандурян в присутствии сотрудников заведения и посетителей несколько раз выстрелил из имеющегося у него пистолета.
По факту возбуждено уголовное дело по признакам части 4 статьи 258 (Хулиганство) Уголовного кодекса Армении. Бандурян задержан. Уголовное дело 14-го октября поступило в производство следственного отдела по административным районам Норк-Мараш СК РА.
По сведениям “ФактИнфо”, накануне в клубе вновь был произведен осмотр места происшествия, после чего следователь подал в суд ходатайство о проведение обысков в квартирах подозреваемого. Прошение удовлетворено.