Ոստիկանությունը՝ Մարալիկում տեղի ունեցած միջադեպի մասին 10/12/2018   13:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 11-ին ոստիկանության Անիի բաժնում տեղեկություններ ստացվեցին, որ նույն օրը, ժամը 16-ն անց 50-ի սահմաններում, Մարալիկ քաղաքի Շահինյան փողոցի մայթեզրին «Ադեկվադ» հաղորդաշարի հաղորդավարների, օպերատորի և մի խումբ անձանց միջև վիճաբանություն է եղել:
Նույն օրը, ժամը 17-ին, բաժին են հրավիրվել «Ադեկվադ» հաղորդաշարի վարողներն ու օպերատորը, որոնք տվել են հաղորդում այն մասին, որ Մարալիկ քաղաքի Հաղթանակի զբոսայգում, «Ադեկվադ» ֆեյսբուքյան վերլուծական հաղորդաշարի նկարահանումներ իրականացնելիս իրենց են մոտեցել մի խումբ անձինք, ովքեր պահանջել են, որ Մարալիկ քաղաքից շուտ հեռանան, և, որ 800 հոգի հավաքված իրենց սպասում են կենտրոնական հրապարակում, որպեսզի հաշվեհարդար տեսնեն նրանց նկատմամբ:
Վերջիններս նրանց ուղեկցելով հրապարակ՝ Հրանտ Շահինյան փողոցի թիվ 3 տան դիմացի ճանապարհի մայթեզրին քաշքշել և հայհոյել են՝ սպառնալով նրանց կյանքին և առողջությանը, իսկ տղամարդկանցից մեկը Մարալիկ քաղաքի Հաղթանակի զբոսայգում քաշքշել է օպերատորին, այնուհետև, մոտ 10 րոպե անց, կենտրոնական հրապարակ տանող ճանապարհի մայթեզրին փորձել է խլել վերջինիս տեսախցիկը, ինչի ընթացքում կոտրել է տեսախցիկի տակդիրը՝ պատճառելով նյութական վնաս:
Բացատրական աշխատանքի արդյունքում ոստիկանության բաժին են ներկայացել դեպքի մասնակից 5 քաղաքացիներ, որոնցից վերցվել են բացատրություններ:

Полиция Армении об инциденте в армянском Маралике 10/12/2018   13:42  |  Криминальная хроника
Полиция распространила в пятницу заявление в связи с инцидентом в городе Маралике Ширакской области Армении.
11-го октября в отдел Полиции Ани поступила информация о том, что в тот же день, около 16:50 на улице Шаиняна в городе Маралик произошла ссора между ведущими в Facebook страницу “Адеквад” блогерами Нареком Маляном и Артуром Даниеляном, оператором и группой лиц.
Как сообщает пресс-служба ведомства, в тот же день, в 17:00, в отдел были вызваны ведущие “Адеквада” и оператор, которые сообщили, что “в парке Победы в Маралике в ходе съемок к ним подошли несколько человек, которые потребовали от них немедленно покинуть город, и заявили, что "их на центральной площади ждут 800 человек, чтобы учинить над ними расправу”.
“Последние, сопровождая их на площадь, на улице Гранта Шаиняна стали их дергать, нецензурно выражаться, угрожая их жизни и здоровью, а один из мужчин в парке Победы Маралика попытался отобрать у него видеокамеру, в результате чего был разбит штатив”, - говорится в сообщении.
В результате проведенной разъяснительной работы в полицейский отдел явились 5 участников инцидента. У них были взяты разъяснения. Назначены экспертизы. Готовятся материалы.