ՀՀ վարչապետը ցավակցություն է հայտնել Արայիկ Խանդոյանի մահվան կապակցությամբ 10/10/2018   23:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցություն է հայտնել ազատամարտիկ Արայիկ Խանդոյանի մահվան կապակցությամբ: Ազատամարտի ակտիվ մասնակցի անժամանակ մահվանը Փաշինյանն անդրադարձել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Ցավով տեղեկացա արցախյան ազատամարտի ակտիվ մասնակից, ազատամարտիկ Արայիկ Խանդոյանի անժամանակ մահվան մասին։ Նա մի մարդ էր, որ դեռևս շատ երիտասարդ տարիքում կամավորագրվեց հայրենիքի պաշտպանության գործին։ Արցախյան ազատամարտում իրեն դրսևորեց իբրև հայրենիքի անձնուրաց նվիրյալ՝ արժանանալով Արցախի և Հայաստանի Հանրապետության պետական բարձր պարգևների:
Այսօր, երբ մեր պետությունն ու ժողովուրդը կառուցում են հասարակական համերաշխություն, մենք պետք է թոթափենք հինը, թոթափենք այն անցյալը, որտեղ հնարավոր էր Արայիկ Խանդոյանի հրաժարումը մարտական պարգևներից։ Մենք որպես սեփական իշխանությունը վերադարձրած ժողովուրդ համախմբվում ենք նորովի` սիրո և համերաշխության շուրջ։
Իմ անկեղծ ցավակցությունն եմ հայտնում Արայիկ Խանդոյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ընկերներին»,- գրել է վարչապետը:

Премьер Армении выразил соболезнования в связи с кончиной Араика Хандояна 10/11/2018   09:18  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян выразил искренние соболезнования семье, родным и друзьям члена партии "Сасна црер", члена одноименной группы, участника Арцахской войны Араика Хандояна( "Одинокий волк").
"С болью узнал о безвременной кончине участника Арцахской освободительной борьбы, воина-освободителя Араика Хандояна. Он был тем человеком, который еще в очень молодом возрасте добровольно встал на защиту Родины. В Арцахской освободительной борьбе он зарекомендовал себя как человек, беззаветно преданный Родине и удостоился высоких государственных наград Арцаха и Армении", - написал Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook.
Пашинян призвал в условиях формированияв стране  общей солидарности отказаться от того прошлого, в котором былвозможен отказ Араика Хандояна от боевых наград.
"Мы как народ, вернувший себе власть, должны заново сплотиться - вокруг принципов любви и согласия", - написал Пашинян.
Араик Хандоян скончался в ночь на 10 октября в Гюмри. По предварительным данным, причиной смерти стал инфаркт.