ԱԺ արտահերթ ընտրությունները դեկտեմբերին անցկացնելու հայտարարությանը միացել է ևս երկու պատգամավոր 10/10/2018   11:10  |  Քաղաքական
Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունները դեկտեմբերին անցկացնելու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնությանը սատարող հայտարարությանը միացել է ևս երկու պատգամավոր:
Հայտարարության տակ ստորագրել են նաև Ֆելիքս Ցոլակյանի թափուր մանդատը ստացած Մարտուն Գրիգորյանը և ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռոբերտ Սարգսյանը:
Այսպիսով` հայտարարությանը միացած պատգամավորների թիվը հասավ 18-ի: Ավելի վաղ հայտարարության տակ ստորագրել էին հետևյալ պատգամավորները.
Աշոտ Արսենյան
Ալիկ Սարգսյան
Արտակ Սարգսյան
Տաճատ Վարդապետյան
Հակոբ Գառնիկի Հակոբյան
Շիրակ Թորոսյան
Կնյազ Հասանով
Արսեն Միխայլով
Հարություն Կարապողոսյան
Սամվել Ալեքսանյան
Նահապետ Գեւորգյան
Իշխան Զաքարյան
Ավետ Սարգսյան
Ռաֆիկ Գրիգորյան:
Հայտարարությունն ունի հետևյալ բովանդակությունը.
հայտարարության մեջ ասված է.
«Պաշտպանում ենք 2018 թվականի դեկտեմբերին ԱԺ արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դիրքորոշումը:
Վարչապետի պաշտոնից Ն. Փաշինյանի հրաժարականից հետո մինչեւ ԱԺ արտահերթ ընտրությունները նոր վարչապետ չպետք է ընտրվի եւ գործող ԱԺ-ն պետք է լուծարվի»:

Еще двое депутатов поддержали идею проведения внеочередных парламентских выборов в декабре 10/10/2018   11:38  |  Политика
Еще двое депутатов Национального собрания Армении присоединились к инициативе премьер-министра РА Никола Пашиняна по проведению досрочных выборов в парламент страны в декабре текущего года.
Под соответствующим заявлением подписался Мартун Григорян,  недавно получивший вакантный мандат Феликса Цолакяна, который был назначен главой МЧС Армении, и депутат от РПА Роберт Саркисян.
Таким образом,  число парламентариев, поддерживающих идею проведения досрочных выборов в нс в декабре, выросло до 18. Ранее под заявлением подписались депутаты Ашот Арсенян, Алик Саркисян, Артак Саркисян, Арман Саакян, Тачат Вардапетян, Акоп Гарникович Акопян, Ширак Торосян, Князь Хасанов, Арсен Михайлов, Арутюн Карапогосян, Самвел Алексанян, Наапет Геворкян, Араик Григорян, Ишхан Закарян.