Վիճաբանության ժամանակ օդաճնշիչ ատրճանակով կրակել էր 10/06/2018   14:55  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 5-ին` ժամը 09.10-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից ոստիկանության Կենտրոնական բաժին խուլիգանության վերաբերյալ հաղորդում է ստացվել։
Ինչպես տեղեկանում ենք Ոստիկանության պաշտոնական կայքից, Նորքի տներից մեկի բնակիչը շտապ ոստիկաններից օգնություն էր խնդրում։ Ըստ հաղորդման՝ եղբոր որդին իր տան պատուհանը կոտրել էր ու մոտը պնևմատիկ ատրճանակ կար:
Ոստիկանության Մարաշի բաժանմունքից մեկնած օպերատիվ խումբը բաժանմունք բերման է ենթարկել 26-ամյա Գագիկ Գ․-ին։ Բաժանմունք է հրավիրվել նաև տուժողը, որից ոստիկանները հաղորդում են վերցրել։
Ըստ հաղորդման՝ ժամը 09.00-ին, տան բակում ծագած վիճաբանության ժամանակ, Գագիկ Գ․-ն իր մոտ եղած օդաճնշիչ ատրճանակով մի քանի անգամ կրակել էր նրա ուղղությամբ, ապա քարով խփել ու կոտրել է տան պատուհանի ապակին:
Գագիկ Գ․-ն ներկայացրել է իրեն պատկանող «Մակարով» տիպի, 16K71788 գործարանային համարով օդաճնշիչ ատրճանակը։ Պատճառված վնասի չափը պարզվում է: Նախապատրաստվում են նյութեր:

В Ереване ссора закончилась стрельбой 10/06/2018   15:42  |  Криминальная хроника
Инцидент со стрельбой произошел накануне, 5 октября в одном из районов Еревана. Сообщение о хулиганстве поступило в Полицию Армении в 09:10.
Как сообщает пресс-служба Полиции РА, житель одного из домов в районе Норк просил помощи у полицейских. Согласно сообщению, его сын брата разбил оконное стекло в их доме и что у него при себе имеется пневматический пистолет.
Выехавшая на место оперативная группа доставила в полицейский отдел 26-летнего Гагика Г. В отделение также был вызван потерпевший.
Согласно его заявлению, в 09:00 во время произошедшей во дворе дома ссоры Гагик Г. из имевшегося при нем пневматического пистолета несколько раз выстрелил в его сторону, а затем разбил камнем оконное стекло.
"Гагик Г. предъявил принадлежащий ему пневматический пистолет Макарова с заводским номером 16K71788. Размер причиненного ущерба уточняется. Готовятся материалы", - отмечается в сообщении.