Հայցադիմումի թերությունները վերացվել են, իսկ պահանջն անփոփոխ է․ Սեդրակ Քոչարյանի ներկայացուցիչ 10/05/2018   11:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդու Սեդրակ Քոչարյանի հայցադիմումի վերադարձման պատճառները զուտ տեխնիկական են: Այդ մասին «Փաստինֆո»֊ի հետ զրույցում ասաց Սեդրակ Քոչարյանի ներկայացուցիչ Անի Ալավերդյանը:
«Նախևառաջ հարկ է նշել, որ հայցադիմումի վերադարձման պատճառները եղել են զուտ տեխնիկական, որոնք պատշաճ կարգով շտկվել են, և հայցադիմումը նորից մուտքագրվել է դատարան»,-մեզ հետ զրույցում ասաց Սեդրակ Քոչարյանի ներկայացուցիչն ընդգծելով, որ հայցադիմումի բովանդակությունը և հայցապահանջը մնացել են անփոփոխ` պարտավորեցնել պատասխանողին հրապարակայնորեն հերքել զրպարտություն համարվող տվյալները:
Հիշեցնենք, որ 20.09.2018թ․ Սեդրակ Քոչարյանը հայց էր ներկայացրել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան ընդդեմ Արթուր Վանեցյանի:Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աիդա Դավթյանը որոշել էր  վերադարձնել  հայցը՝ նշելով, որ դրանում առկա են թերի տեղեկություններ ինչպես Սեդրակ Քոչարյանի ներկայացուցչի անձնագրային տվյալների, այնպես էլ Արթուր Վանեցյանի բնակության և հաշվառման վայրերի մասին։ Բացի այդ հստակ ներկայացված չէ պահանջը։

Представитель сына экс-президента Роберта Кочаряна заявила об устранении недостатков иска к Артуру Ванецяну 10/05/2018   11:39  |  Лента новостей
Причины возврата иска, поданного сыном второго президента Армении Роберта Кочаряна к директору Службы национальной безопасности Артуру Ванецяну, были сугубо техническими. Об этом “Фактинфо” сообщила представитель Седрака Кочаряна Ани Алавердян.
“В первую очередь следует отметить, что причины возврата были сугубо техническими, которые должны образом устранены, и иск вновь поступил в суд. Содержание иска и требования остались неизменными – обязать ответчика публично опровергнуть данные, считающиеся клеветой”, - заявила она.
20 сентября с.г. Седрак Кочарян подал в суд общей юрисдикции города Еревана иск против главы СНБ Армении Артура Ванецяна.