Արտահերթ ընտրություններն ընդհանուր առմամբ անցել են լավ կազմակերպված.Արա Բաբլոյան 09/24/2018   15:35  |  Ընտրական իրավունք
Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է Երեւանի ավագանու արտահերթ ընտրություններում հաղթած քաղաքական ուժերին:
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
Սիրելի երեւանցիներ,
թեեւ Երեւանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների վերջնական արդյունքները դեռ պաշտոնապես ամփոփված չեն, սակայն նախնական արդյունքների հիման վրա կարող ենք արձանագրել, որ սեպտեմբերի 23-ին տեղի ունեցած արտահերթ ընտրություններն ընդհանուր առմամբ անցել են լավ կազմակերպված:
Շնորհավորում եմ «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքին եւ դաշինքի առաջին համարը զբաղեցնող թեկնածու Հայկ Մարությանին` ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ:
Շնորհավորում եմ նաեւ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը եւ «Լույս» դաշինքին` Երեւան քաղաքի ավագանու կազմում ընգրկվելու կապակցությամբ: Բոլոր ուժերին մաղթում եմ հաջողություններ մեր մայրաքաղաքի կառավարման պատասխանատու գործում:

Спикер парламента Армении: внеочередные выборы в Совет старейшин Еревана были в целом хорошо организованы 09/24/2018 16:15 | Избирательное право
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян поздравил политические силы, победившие на внеочередных выборах в Совет старейшин Еревана. Об этом сообщает пресс-служба парламента.
"Хотя еще окончательные итоги внеочередных выборов в Совет старейшин Еревана официально не обобщены, на основе предварительных результатов можем констатировать, что состоявшиеся 23 сентября внеочередные выборы были в целом хорошо организованы", - говорится в заявлении спикера НС.
Ара Баблоян поздравил блок “Мой шаг” и занимающего в нем первое место кандидата Айка Марутяна с одержанной в выборах победой.
"Поздравляю также партию “Процветающая Армения” и блок “Луйс” с вхождением в состав Совета старейшин города Еревана. Всем силам желаю успехов в ответственном деле управления нашей столицей”, - отметил Ара Баблоян.