Քվեարկության օրը քարոզչությունն ու հակաքարոզչությունը ընտրական իրավունքի խախտում է.Արտակ Զեյնալյան 09/23/2018   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արդարադատության նախարար, Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանը կոչ է արել զերծ մնալ քարոզչությունից և հակաքարոզչությունից։
Նրա ֆեյսբուքյան գրառման մեջ ասվում է .«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, խնդրում եմ քվեարկության օրը քարոզչություն և հակաքարոզչություն չիրականցնել, քվեարկած քվեաթերթիկները չլուսանկարել ո՛չ թե այն պատճառով, որ դրա համար պատիժ է սահմանված, այլ որովհետև դա իրավունքի՝ ընտրական իրավունքի խախտում է»։
14:43 14/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Լույս» դաշինքը Երևանի աղբահանության հարցում երկարաժամկետ ծրագիր ունի
21:25 11/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Լույս» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանը Երևանի խնդիրների լուծման հարցում միասնության կոչ է անում
21:17 06/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի որոշմամբ Արտակ Զեյնալյանին չվճարվող արձակուրդ կտրամադրվի
16:28 06/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախարար Զեյնալյանն ընդունել է ՀԲԸՄ նախագահին
20:20 16/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը շրջայց է կատարել ՀՀ ԱՆ պրոբացիայի պետական ծառայություն
11:59 16/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախարար Զեյնալյանը ընդունել է Կարմիր Խաչի հայաստանյան պատվիրակության անդամներին
18:27 15/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարությունը գնահատում է քաղաքացիական հասարակության ռեսուրսը. Արտակ Զեյնալյան
18:48 10/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՅուրաքանչյուր ամսվա առաջին երեքշաբթի արդարադատության նախարարի մոտ քաղաքացիների ընդունելություն տեղի կունենա
19:53 08/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանն այցելել է «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկ
21:30 07/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակ Զեյնալյանն անթույլատրելի է համարում պաշտպանի նույնացումը վստահորդին

Артак Зейналян призвал сограждан воздержаться от агитации и контрагитации в день голосования 09/23/2018   12:23  |  Избирательное право
Министр юстиции Армении, кандидат в мэры Еревана Артак Зейналян призвал соотечественников воздержаться от агитации и контрагитации в день голосования на выборах в столичный городской совет.
“Прошу Вас, в день голосования не осуществлять агитацию, не фотографировать проголосованные бюллетени не потому, что за это предусмотрено наказание, а потому, что это нарушение избирательного права”, - написaл Зейналян на своей странице в соцсети Facebook.
В Ереване проходит голосование на выборах в Совет старейшин города, который долженв свою очередь избрать мэра армянской столицы.
В 08:00 в армянской столице открылись все 475 избирательных участка. Голосование продлится до 20:00.