Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցների արդյունքում Կոթի գյուղի բնակչի՝ հրազենային վնասվածք է ստանալու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ 09/17/2018   16:44  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով ազգային ատելության շարժառիթով, Ադրբեջանի Հանրապետության մարտական հենակետերից անհայտ անձանց կողմից արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ: այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2018թ. սեպտեմբերի 16-ին՝ ժամը 00:15-ի սահմաններում, Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան համայնքի Կոթի բնակավայրի կենտրոնական մասում աջ սրունքի շրջանում հրազենային մարմնական վնասվածք է ստացել նույն բնակավայրի բնակիչ Ս.Սեփխանյանը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ և 13-րդ կետերով:
10:39 17/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎերջին օրերին ՀՀ զինված ուժերը ստիպված են եղել խոցել ադրբեջանցի երեք զինվորի. ՀՀ վարչապետ

СК Армении возбудил уголовное дело по факту обстрела приграничного села Тавушской области с азербайджанской стороны 09/17/2018   17:00  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Тавушской области возбуждено уголовное дело по факту выстрелов, произведенных неизвестными лицами с азербайджанских боевых постов по мотиву национальной ненависти и способом, опасным для жизни многих людей. Об этом говорится в сообщении, размещенном на официальном сайте СК Армении.
"Примерно в 00:15 16-го сентября 2018 года в центральной части населенного пункта Коти Ноемберянского района Тавушской области огнестрельное ранение в области правой голени получил житель того же населенного пункта С. Сепханян", - говорится в сообщении.
По факту следственным управлением Следственного комитета РА по Тавушской области возбуждено уголовное дело по пунктам 6 и 13 части 2 статьи 34-104(Покушение на убийство, совершенное опасным для жизни многих людей способом по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма") Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное следствие.