Թող ինձ էլ գնդակահարեն. Սամվել Ալեքսանյանը հերքում է «Մարտի 1»-ի դեպքերին իր առնչությունը 09/10/2018   12:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ես «Մարտի 1»-ի դեպքերի հետ որևէ կապ չունեմ։ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե «Մարտի 1»-ի գործի նոր ընթացքի վերաբերյալ ինչ տեսակետ ունի՝ հաշվի առնելով, որ այդ ժամանակահատվածում մամուլը գրել էր, որ մի շարք օլիգարխներ, այդ թվում՝ ինքը, կապ ունեն դեպքերի հետ։
«Ծառուկյան Գագոն ոնց ասեց՝ ով «Մարտի 1-ին եղել է, թող տանեն, գնդակահարեն, թող ինձ էլ գնդակահարեն»,- շեշտեց նա։

Самвел Алексанян: если я причастен к событиям 1 марта, то пускай и меня расстреляют 09/10/2018   12:48  |  Лента новостей
Депутат парламента Армении Самвел Алексанян заявил о своей непричастности к событиям 1 марта 2008 года.
"Я не имею какого-либо отношения к событиям 1 марта 2008 года", – заявил в ходе брифинга в Национальном собрании Армении депутат Самвел Алексанян, отвечая на вопрос по поводу его позиции относительно хода нового дела о событиях 1 марта с учетом муссируемой в прессе информаций о причастности некоторых олигархов к данным событиям.
“Как сказал Гагик Царукян – кто был 1 марта там, пусть тех и расстреляют, так пусть и меня тоже расстреляют”, – заявил он.