«Վիվառո»-ի վրա զինված հարձակում գործած անձը ոստիկանության ավագ օպերլիազոր է. նա կալանավորվել է 09/07/2018   11:30  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել են «Վիվառո Բեթ» բուքմեյքերական կետի վրա կատարված զինված հարձակման դեպքի մանրամասները:  Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, 2018 թ. սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ ոստիկանության ՊՊԳՎ Նոր Նորքի բաժնից հաղորդում էր ստացվել առ այն, որ զինված ու դիմակավորված ավազակային հարձակում է տեղի ունեցել Ավան վարչական շրջանի Սաֆարյան փողոցի 410/3 հասցեում գտնվող «Վիվառո Բեթ» բուքմեյքերական կետի վրա: Դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ նույն օրը` ժամը 01.35-ի սահմաններում, դիմակավորված անձը, զինված ատրճանակով, գույք հափշտակելու նպատակով, հարձակում է գործել «Վիվառո Բեթ» բուքմեյքերական ընկերությանը պատկանող Երևան քաղաքի Ավան Սաֆարյան փողոցի 410̸3 հասցեում գտնվող գրասենյակի վրա, որից հետո ապօրինի կերպով մուտք է գործել գրասենյակի օպերատորի համար առանձնացված սենյակ և նրա կյանքի ու առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով հափշտակել սեղանի վրա դրված 200.000 ՀՀ դրամը և դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 4-րդ կետերի և 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Քրեական գործերի քննության շրջանակներում ձեռնարկված ՕՀ միջոցառումների արդյունքում ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՔՀ բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ նշված ավազակային հարձակումը կատարել է 1990 թ. ծնված ՀՀ քաղաքացին: Պարզվել է նաև, որ հանցագործության կատարման ժամանակ, որպես տրանսպորտային միջոց, օգտագործվել է «Volkswagen Golf» մակնիշի ավտոմեքենան, որի վրա տեղադրված են եղել կեղծ համարանիշեր:
Միջնորդություն է ներկայացվել` ավտոմեքենան խուզարկելու թույլտվություն ստանալու մասին: Ավտոմեքենայում կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել է ատրճանակ՝ իր փամփշտատուփով:
06.09.2018 թ.՝ ժամը 10:01-ին, ՀՀ ոստիկանության Քրեական հետախուզության գլխավոր վարչություն է բերման ենթարկվել ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Արաբկիկր բաժնի ՔՀԲ ավագ օպերլիազոր 1990 թ. ծնված ՀՀ քաղաքացին՝ ավազակային հարձակում կատարելու կասկածանքով:

Полицейский подозревается в разбойном нападении на букмекерскую контору в Ереване 09/07/2018 12:05 | Криминальная хроника
В результате мероприятий, предпринятых в рамках уголовного дела, расследуемого следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по Еревану, установлены обстоятельства вооруженного нападения на букмекерскую контору “Виваро Бет”. Об этом сообщается на сайте СК Армении.
Как уже сообщало ведомство, 4-го сентября 2018 года из Нор-Норкского отдела Главного управления государственной охраны Полиции РА поступило сообщение о том, что люди в масках совершили разбойное нападение на букмекерскую контору “Виваро Бет”, расположенную по адресу ул, Сафаряна, 410/3, в административном районе Аван.
При осмотре места происшествия установлено, что в тот же день, около 01.35, человек в маске, вооруженный пистолетом, с целью хищения имущества, совершил нападение на принадлежащий компании “Виваро Бет” офис, после чего незаконно проник в комнату оператора офиса и, угрожая ему применением опасного для жизни и здоровья насилия, похитил со стола 200.000 драмов и обратился в бегство.
"По факту следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам пунктов 3 и 4 части 2 статьи 175 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА. В результате предпринятых в рамках уголовного дела оперативно-розыскных мероприятий в отдел угрозыска Управления Полиции РА по Еревану поступили данные о том, что указанное разбойное нападение совершил гражданин РА(1990 г.р.)", - говорится в сообщении.
Также выяснилось, что в момент совершения преступления в качестве транспортного средства был использован автомобиль марки «Volkswagen Golf», на котором были установлены фальшивые номерные знаки.
Было подано ходатайство о получении разрешения на проведение досмотра автомобиля. При досмотре автомобиля обнаружен пистолет с его патронами.
В 10:01 6 сентября 2018 года в Главное управление уголовного розыска Полиции РА по подозрению в совершении разбойного нападения был доставлен старший оперуполномоченный отдела угрозыска арабкирского отдела Управления Полиции РА по Еревану, гражданин РА(1990 г.р.).
"В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Подозреваемый отказался от дачи показаний. Предварительное расследование продолжается", - отмечается в сообщении.