Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է իր մամուլի խոսնակ Կարպիս Փաշոյանի աշխատանքից ազատման դիմումը 07/26/2018   16:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է իր մամուլի խոսնակ Կարպիս Փաշոյանի՝ աշխատանքից ազատվելու դիմումը: Այս մասին Միրզոյանը գրառում է կատարել ֆեյսբուքի իր էջում:
«Օրեր առաջ ում լայն քննարկման առարկա դարձան իմ մամուլի խոսնակ Կարպիս Փաշոյանի՝ մի հարցազրույցում հնչեցրած մտքերը։
Հասկանալիորեն որևէ պաշտոնյայի խոսնակը խիստ սահմանափակ է հրապարակավ իր աշխատանքային ղեկավարի դիրքորոշումը չարտացոլող կարծիքներ հայտնելու մեջ։ Ուստիև ես ստորագրել եմ Կարպիսի՝ աշխատանքից ազատվելու դիմումը»,- նշել է նա։
Փոխվարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ այլ՝ ընդունված մոտեցումներից տարբերվող կարծիքը, քննական մոտեցումը, բանավեճ հարուցող դիրքորոշումը հասարակության, մարդկության զարգացման հիմնական գրավականներից մեկն են։
«Այնպես որ՝ կարծում եմ, որ Կարպիսը պիտի շարունակի իր հրապարախոսական գործունեությունը և, ինչու՞ ոչ, հանդես գա իբրև ինքնուրույն քաղաքական գործիչ։ Եվ ես սրտանց հաջողություն եմ մաղթում նրան այս գործում»,- գրել է Արարատ Միրզոյանը։

Первый вице-премьер Армении подписал заявление своего пресс-секретаря об увольнении с работы 07/26/2018 16:44 | Лента новостей
Первый вице-премьер Армении Арарат Мирзоян подписал заявление об освобождении своего пресс-секретаря Карписа Пашояна от работы. Об этом Мирзоян сообщил на своей странице в соцсети Facebook.
"Несколько дней назад мысли моего пресс-секретаря, озвученные в одном из интервью, стали предметом широкой дискуссии.По понятным причинам пресс-секретарь какого-либо чиновника ограничен в публичном высказывании мнений, не отражающих позицию его руководителя, поэтому я подписал заявление об освобождении Карписа с работы", - написал вице-премьер.
Он выразил уверенность в том, что иные мнения, отличающиеся от принятых подходов, позиция, вызывающая споры, являются одним из основных залогов развития общества и человечества.
"Полагаю, что Карпис должен продолжить свою деятельность публициста, и, почему бы нет, выступить в качестве самостоятельного политического деятеля. Я искренне ему желаю успехов в этом деле", - отметил Арарат Мирзоян.