Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասին 07/24/2018   17:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասին: Ցավակցական հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Աթենքի մերձակայքում բռնկված լայնա­մասշտաբ հրդեհների մասին, որոնք տասնյակ մարդկային զոհերի, վիրավորների և ահռելի ավերածությունների պատճառ են դարձել:
Այս ծանր պահին խորին վշտակցություն և զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհվածների հարազատներին և Հունաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով ուժ ու ոգու արիություն՝ հաղթահարելու ահավոր աղետի հետևանքները: Վիրավորներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում»:

Пашинян выразил Ципрасу соболезнования в связи с трагическими последствиями пожаров в Греции 07/24/2018   17:56
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил премьер-министру Греции Алексису Ципрасу телеграмму соболезнования в связи с гибелью людей в результате лесных пожаров неподалеку от Афин. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
"С глубоким прискорбием узнал о широкомасштабных пожарах в пригороде Афин, ставших причиной гибели и ранения десятков людей, а также огромных разрушений. В этот тяжелый момент выражаю глубокие соболезнования и слова поддержки Вам, семьям погибших и дружественному народу Греции, желаю силы и стойкости духа для преодоления страшных последствий катастрофы. Желаю раненым скорейшего выздоровления", – говорится в телеграмме премьер-министра Армении.