Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Փարիզում հանդիպումներ է ունեցել ֆրանսիական խոշոր ձեռնարկությունների ղեկավարների հետ 06/26/2018   17:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունիսի 24-25-ին Փարիզ կատարած այցի շրջանակում հանդիպել է ֆրանսիական երկու տասնյակից ավելի խոշոր ձեռնարկությունների, որոնց թվում՝ «Dassault systemes»-ի, «Channel»-ի, «Crédit Agricole» բանկի, «Aéroport de Paris»-ի, «Lactalis group»-ի, «CNIM»-ի, «Egis-Group»-ի, «Surys»-ի եւ այլ ընկերությունների ղեկավարների հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Հանդիպումներում նախագահ Սարգսյանը ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային միջավայրը, հատկապես՝ Հայաստանում տեղի ունեցած ներքաղաքական վերափոխումների, նոր իշխանությունների կողմից հավասար եւ օրինական գործարար միջավայր ձեւավորելուն ուղղված բարեփոխումների միջոցառումների լույսի ներքո:
Նախագահը հաստատել է Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումների համար անհրաժեշտ բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու իշխանությունների պատրաստակամությունն ու հանձնառությունը:
Նա շեշտել է Հայաստանում ներդրումներ կատարելու գրավչությունը՝ Եվրասիական տնտեսական միության եւ Իրանի շուկաներ մուտք գործելու ներուժով եւ հնարավորությամբ:
Նախագահ Սարգսյանն անդրադարձել է այս տարվա հոկտեմբերին Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության շրջանակում կայանալիք տնտեսական ֆորումին՝ հրավիրելով ձեռնարկություններին բերել իրենց գործուն եւ ակտիվ մասնակցությունը:
10:36 13/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը մեկնել է Արցախի Հանրապետություն
16:57 26/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը մասնակցել է «Համագործակցություն հանուն բարգավաճման․ հաջորդ հարյուրամյակի ռազմավարական պլանավորում» թեմայով կլոր-սեղան քննարկմանը
16:10 26/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Վրաստանի Առաջին Ժողովրդավարական Հանրապետության 100-ամյակին նվիրված տոնակատարություններին
10:37 26/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը և Վրաստանը ի զորու են նոր մակարդակի բարձրացնել փոխշահավետ համագործակցությունը. նախագահները հանդիպել են Թբիլիսիում
10:35 26/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահը և Վրաստանի վարչապետը կարևորել են փոխվստահության մթնոլորտում հարաբերությունների շարունակական զարգացումը

Президент Армен Саркисян в Париже рассказал французским предпринимателям об инвестиционной привлекательности Армении 06/26/2018   18:09  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян 24-25 июня в рамках визита в Париж встретился с руководителями более двух десятков крупных французских предприятий, в числе которых «Dassault systemes», «Channel», банк «Crédit Agricole», «Aéroport de Paris», «Lactalis group», «CNIM», «Egis-Group», «Surys» и другие компании.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, на встречах президент Саркисян представил инвестиционную среду Армении, в частности, в свете происшедших в Армении внутриполитических преобразований, осуществляемых новой властью реформ, направленных на формирование равной и законной предпринимательской среды. Президент подтвердил готовность и решимость властей создать необходимые для зарубежных инвестиций благоприятные условия.
Он подчеркнул инвестиционную привлекательность Армении  в плане потенциала и возможностей для выхода на рынки Евразийского экономического союза и Ирана.
Президент Саркисян коснулся также предстоящего в октябре текущего года в Ереване бизнес-форума, который пройдёт в рамках саммита Международной организации Франкофонии. Он пригласил руководителей компании принять активное участие в форуме.
17:32 07/03/2018  |  Лента новостейМэр Лиона: новая страница открывается в истории дружбы и сотрудничества с Ереваном
16:31 07/03/2018  |  Лента новостейСерж Саргсян: армяно-французская дружба не знает границ, и две страны обязаны постоянно расширять сотрудничество