Կրակոցներ ու դանակահարություն գիշերային ակումբում 06/25/2018   11:14  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունիսի 23-ին՝ ժամը 7.00-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի ծակած-կտրած վերքեր» ախտորոշմամբ բուժօգնության են տեղափոխվել 1984 թվականին ծնված Հ․Վարդանյանը և 1991 թվականին ծնված Յ․Փուրթոյանը։ Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Բժշկական կենտրոն է մեկնել քրեական հետախույզների ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվեց, որ նույն օրը՝ ժամը 6.00-ից 6.30-ն ընկած ժամանակահատվածում, Բագրևանդի փողոցում գտնվող գիշերային ակումբի մոտ ծագած վիճաբանության ժամանակ 1993 թվականին ծնված Գ․ Գալստյանը իր մոտ եղած «ԲՌՈւՆՈ» տիպի, 9 մմ տ/չ ատրճանակով կրակոցներ է արձակել, իսկ 1989 թվականին ծնված Մ․Դեմուրչյանը կտրող-ծակող գործիքով հարվածել է Հ.Վարդանյանին և Յ.Փուրթոյանին` պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:
Նույն օրը՝ առավոտյան, գիշերային ակումբի մոտից մարմնական վնասվածք պատճառելու կասկածանքով Գ.Գալստյանը բերման է ենթարկվել, իսկ Մ.Դեմուրչյանը՝ տարված բացատրական աշխատանքների արդյունքում, ժամը 20։30-ին, ներկայացել է ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին և տվել խոստովանական բացատրություն:

Стрельба с поножовщиной произошла близ ночного клуба в Ереване 06/25/2018   11:31  |  Криминальная хроника
Стрельба с поножовщиной произошла в субботу возле одного из ночных клубов в Ереване.
23 июня из медцентра “Святой Григорий Просветитель” В Полицию поступило сообщение о том, что к ним доставлен некто Варданян(1984 г.р.) и Й. Пуртоян(1991 г.р.).
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий выяснилось, что в тот же день в промежутке между 6.00 и  6.30 близ одного из ночных клубов на улице Багреванда Г. Галстян(1993 г.р.) открыл стрельбу из имевшегося при нем пистолета “Бруно” калибра 9мм., а М. Демурчян(1989 г.р.) колюще-режущим предметом ранил Варданяна и Пуртояна.
В тот же день утром Г. Галстян по подозрению в нанесении телесных повреждений был доставлен в полицейский отдел, а М. Демурчян в результате проведенной разъяснительной работы явился в полицию и дал признательные показания.
"Пистолет изъят. Предпринимаются меры по обнаружению другого орудия преступления. Назначена судебно-баллистическая и судебно-медицинская экспертизы. Ведется предварительное расследование”, - говорится в сообщении.