Արմավիրի քաղաքապետը հրաժարական է տալիս 06/22/2018   12:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանը որոշել է հրաժարական տալ։ Այս մասին նշվում է Արմավիրի մարզպետարանի տարածած հաղորդագրության մեջ։
Մարզպետարանը, մասնավորապես, տեղեկացրել է, որ ՀՀ Արմավիրի մարզպետ Գագիկ Միրիջանյանն ընդունել է Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանին, այնուհետև Արմավիրի նախաձեռնող խմբի անդամներին:
Նրանց հետ ունեցած հանդիպման ընթացքում մարզպետը քննարկել է վերջին շրջանում Արմավիր քաղաքում ստեղծված իրավիճակը: Նա հորդորել է կողմերին ցուցաբերել փոխադարձ հարգանք և զսպվածություն, միևնույն ժամանակ չխախտել հասարակական կարգը:
Գագիկ Միրիջանյանը քաղաքապետի հետ քննարկել է նաև ներքաղաքային մի շարք հարցեր: Քննարկման արդյունքում Ռուբեն Խլղաթյանը հայտնել է մարզպետին իր սեփական դիմումի համաձայն քաղաքապետի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին:
Նշենք, որ Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին հարցն այսօր կքննարկվի Արմավիր քաղաքի ավագանու արտահերթ նիստում:
10:11 21/06/2018  |  ՄամուլԱրմավիրի քաղաքապետի հրաժարականի հետևում կանգնած է Ռուստամ Գասպարյանը. «Ժամանակ»
09:41 19/06/2018  |  ՄամուլԱրմավիրի քաղաքապետը նոր տանիք է գտել. «Ժամանակ»
16:38 18/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմավիրում ցույցեր են՝ պահանջում են քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանի հրաժարականը

Рубен Хлгатян подает в отставку с поста мэра армянского Армавира 06/22/2018   12:13  |  Лента новостей
Рубен Хлгатян решить подать в отставку с поста мэра армянского Армавира. Об этом говорится в сообщении, распространенном в пятницу.
Областная администрация сообщила, что губернатор Армавирской области Армении Гагик Мириджанян принял Рубена Хлгаяна, а затем -  членов инициативной группы Армавира.
В ходе встречи с ними губернатор обсудил сложившуюся в городе Армавире ситуацию. Он призвал стороны проявить взаимное уважение друг другу и сдержанность, в то же время не нарушать общественный порядок.
Гагик Мириджанян обсудил с мэром ряд внутриполитических вопросов. По итогам обсуждения Рубен Хлгатян заявил губернатору о досрочном прекращении своих полномочий на посту мэра города Армавира согласно собственному заявлению.
Отметим, что вопрос о досрочном прекращении своих полномочий Рубена Хлгатяна обсудят на на меченном на сегодня заседании городского совета.