Գագիկ Ծառուկյանը չի մասնակցում Մանվել Գրիգորյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցի քննարկմանը 06/19/2018   12:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը չի մասնակցում Մանվել Գրիգորյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու մասին միջնորդության քննարկմանը։ Խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարել է, որ նա ունի իր անձնական պատճառները դրա համար։
«Հաշվի առնելով այն, որ Մանվել Գրիգորյանը Գագիկ Ծառուկյանի հանդեպ իրեն պահել է ամենավերջին էժանագին խուլիգանի նման, իսկ պարոն Ծառուկյանը չի կարող իջնել այդ մակարդակին և նրա՝ այսօր այստեղ ներկայությունը կարող էր այլ կերպ մեկնաբանվել հանրության կողմից։ Ծառուկյանը, որպես ուժեղ մարդ, այսօր ներկա չի լինի, բայց այն, ինչ այսօր մենք այստեղ ասում ենք, բնականաբար, «Ծառուկյան» խմբակցության դիրքորոշումն է։ Մենք կողմ ենք միջնորդությանը»,- հայտարարել է Նաիրա Զոհրաբյանը։

Гагик Царукян не участвует в рассмотрении ходатайства о лишении Манвела Григоряна депутатской неприкосновенности 06/19/2018   12:25  |  Лента новостей
Руководитель парламентской фркации "Царукян" Гагик Царукян не участвует в заседании Национального собрания РА, на котором рассматривается ходатайство генерального прокурора о лишении депутата Манвела Григоряна неприкосновенности.
Депутат фракции Наира Зограбян заявила, что у него есть на то свои личные причины.
"С учетом того, Манвел Григорян вел себя как дешевый хулиган, г-н Царукян не может опуститься до такого уровня, и его присутствие здесь могло быть истолковано обществом иным образом. Царукян как сильный человек не будет сегодня присутствовать, но то, что мы сегодня здесь говорим, естественно, позиция фракции "Царукян". Мы проголосуем за ходатайство", - заявила Наира Зограбян.