Հովհաննես Հովսեփյանը երթևեկում է թիկնազորով և մեքենաներում զենք-զինամթերք կա. ոստիկանություն (տեսանյութ) 06/19/2018   14:50  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավորվարչությունում տեղեկություններ են ստացվել, որ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյան երթևեկում է թիկնազորով և մեքենաներում զենք-զինամթերք կա։ Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Հունիսի 18-ի գիշերը՝ ժամը 23-ն անց 40-ի սահմաններում, ոստիկանները Կիևյան և Օրբելի փողոցների խաչմերուկում հատուկ գործողություն են իրականացրել։ Մեքենաներում հայտնաբերվել են ինքնաձիգ և ատրճանակ, որոնց օրինականությունը ստուգվում է։
Մեքենաները տեղափոխել են ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածք։ Դրանցից երկուսը եղել են փոխարինված համարանիշերով, ինչպես և մեքենաներում տեղադրված են եղել հատուկ ձայնային ազդանշաններ արձակելու սարքավորումներ, առկայծող փարոսիկներ, նաև ռադիոկապի միջոցներ։ Իրավախախտումների փաստերով կազմվել են արձանագրություններ։ Հանգամանքները պարզվում են։
Թեև ոստիկանությունը չի հայտնում, թե կոնկրետ որ Հովհաննես Հովսեփյանի մասին է խոսքը, սակայն որպես նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյա հիշատակվող Հովսեփյանը 2008-2016թթ. զբաղեցրել է ՀՀ նախագահի վերահսկողական ծառայության պետի պաշտոնը:
զ
09:21 11/04/2018  |  ՄամուլՀովհաննես Հովսեփյանին 400 հազար դոլար են նվիրել. «Փաստ»
16:28 23/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀովհաննես Հովսեփյանը նշանակվել է Նախագահի վերահսկողական ծառայության ղեկավար
09:37 19/10/2016  |  ՄամուլՊԵԿ նախկին նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը վերադառնալու Է իր նախկին աշխատանքին. «Հայկական Ժամանակ»
19:44 10/10/2016  |  ՔաղաքականՀովհաննես Հովսեփյանը պաշտոնանկ արվեց.ՊԵԿ Նախագահ է նշանակվել Վարդան Հարությունյանը

В автомобиле экс-главы Контрольной службы президента Армении нашли оружие(Видео) 06/19/2018   15:29  |  Криминальная хроника
Главное управление по борьбе с организованной преступностью Полиции Армении получила данные о том, что бывший высокопоставленный чиновник Ованнес Овсепян ездит в сопровождении телохранителей и что в автомобилях есть оружие и боеприпасы. Об этом сообщает Полиции Армении.
В машинах были обнаружены автомат и пистолет, законность которых устанавливается.
Автомобили были доставлены на специально охраняемую территорию. Сообщается, что две машины были с замененными номерными знаками. Кроме того, в машине были установлены устройства звукового сигнала, маячки, а также средства радиосвязи. По факту правонарушений составлены протоколы. Обстоятельства устанавливаются.
Хотя Полиция не сообщает, конкретно о каком Ованнесе Овсепяне идет речь, однако упоминаемый в качестве бывшего высокопоставленного Овсепян с 2008-ого по 2016-ый гг. занимал пост начальника Контрольной службы президента Армении.