Բակո Սահակյանն իրավապահ մարմինների ղեկավարների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել 06/12/2018   17:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 12-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինների ղեկավարների մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Քննարկվել են իրավապահ մարմինների գործունեությանը վերաբերող հարցեր: Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել հասարակության կողմից բարձրաձայնված բացասական երեւույթներին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է ամենայն լրջությամբ եւ պատասխանատվությամբ աշխատել վերհանված թերությունների վերացման ուղղությամբ՝ խստիվ հետեւելով օրենքի տառին եւ ոգուն:
Նախագահը նշել է, որ պետք է անել ամեն ինչ, որպեսզի հանրապետությունում պահպանվի հասարակական անվտանգության բարձր աստիճանը՝ այն համարելով մեր երկրի կարեւոր ձեռքբերումներից մեկը:

Президент Арцаха провел совещание с участием руководителей правоохранительных органов 06/12/2018   18:15  |  Лента новостей
Президент  Республики Арцах(НКР) Бако Саакян 12 июня провел рабочее совещание с участием руководителей правоохранительных органов Арцаха.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности правоохранительных органов. Особое внимание было уделено негативным явлениям, озвученным со стороны общественности.
Глава государства подчеркнул, что необходимо со всей серьезностью и ответственностью работать в направлении устранения выявленных упущений, строго придерживаясь буквы и духа закона.
Президент отметил, что следует сделать все необходимое, чтобы в республике была сохранена высокая степень общественной безопасности, назвав это одним из важных достижений страны.