Կասկածյալի ձերբակալման որոշումը դատարանն իրավաչափ է ճանաչել 06/02/2018   15:17  |  Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին հայտնի դարձավ, որ ապրիլի 22-ին Էրեբունիում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների գործով կասկածյալների շրջանակն ընդլայնվել է. ևս մեկ անձ, ով Արեշի բնակիչ է, ձերբակալվել է անկարգություններին մասնակցելու կասկածանքով:
Արեշի ձերբակալված բնակիչ, 1995թ. Արթուր Խանջյանի ձերբակալման որոշումը դատարանն իրավաչափ է ճանաչել:
Հիշեցնենք, որ այս գործով դատավարական կարգավիճակ ունի 7 անձ, որոնցից 5-ը՝ մեղադրյալի, 2-ը՝ կասկածյալի։
Ինչ վերաբերում է Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ խափանման միջով կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ նախաքննական մարմնի միջնորդությանը, ապա, մեր տեղեկություններով, ըստ էության, քննությունն ավարտվել է, և ժամը 15:00-ին կհրապարակվի դատարանի որոշումը:

Суд признал решение о задержании подозреваемого по делу о беспорядках в Эребуни правомерным 06/02/2018   15:47  |  Криминальная хроника
Житель ереванского квартал Нор Ареш задержан по подозрению в участии в беспорядках, произошедших 22 апреля в столичном районе Эребуни.
Суд признал задержание жителя Ареша Артура Ханджяна(1995 г.р.) правомерным.
Напомним,  на данный момент процессуальный статус по данному уголовному делу имеют 7 человек, пятеро из них – обвиняемого, двое – подозреваемого.
По делу проходят также мэр города Масиса Давид Амбарцумян и его заместитель Карен Оганян.
Суд сегодня рассмотрит ходатайство об избрани в отношении мэра Масиса меры пресечения в виде заключения под стражу.