Կեսօրից հետո և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է անձրև և ամպրոպ 05/31/2018   11:58  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 31-ին, հունիսի 1-3-ը ժամանակ առ ժամանակ, հունիսի 4-ին շրջանների զգալի մասում, 5-ին հյուսիսային շրջաններում կեսօրից հետո և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, առանձին հատվածներում սպասվում է նաև կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 1-2-ը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում աստիճանաբար կնվազի 6-7 աստիճանով, 4-5-ին նույնքան կբարձրանա:
Երևանում մայիսի 31-ին, հունիսի 1-3-ը ժամանակ առ ժամանակ, հունիսի 4-ի կեսօրից հետո և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, հունիսի 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Конец недели в Армении выдастся дождливым 05/31/2018   12:44  |  Информационная платформа
Дожди с грозами ожидаются 31 мая, а также 1-3 июня на территории Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются и 4 июня в большинстве регионов республики, а также 5 июня после полудня и в первой половине ночи на севере страны. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., местами возможен град.
Температура воздуха 1-2 июня в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе понизится на 6-7 градусов, а уже 4-5 июня – на столько же повысится.
В Ереване 31 мая, а также 1-3 июня время от времени ожидаются дожди и грозы. Осадки пройдут и 4 июня после полудня и в первой половине ночи.  Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..