Նախկին ոստիկանապետի անվտանգության ծառայության պետի եղբայրը կալանավորվեց 05/24/2018   16:34  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը քիչ առաջ բավարարել է քննիչ միջնորդությունը՝ ՀՀ նախկին ոստիկանապետի անվտանգության ծառայության պետ Արշակ Հակոբյանի եղբոր՝ Սարգիս Հակոբյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ: Սարգիս Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258 հոդվածի 4-րդ մասով:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ նախնական քննությամբ բավարար տվյալներ են ձեռք բերվել, որ 2018թ. ապրիլի 20-ին, ժամը 13։00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Այվազովսկի 29 հասցեի դիմաց մի խումբ անձինք դիտավորությամբ կոպիտ կերպով խախտել են հասարակական կարգը, որն արտահայտվել է հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով, զուգորդվել անձի նկատմամբ բռնություն գործադրելով, այդ թվում՝ որպես զենք օգտագործված մահակի գործադրմամբ։ Պարզվել է խուլիգանությանը մասնակցություն ունեցած 4 անձի ինքնությունը, անհատականացվել նրանց գործողությունները։
Նշենք նաև, որ ևս երեք անձինք ձերբակալվել էին, և նրանց արդեն մեղադրանք է առաջադրվել, իսկ խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ քննիչի ներկայացրած միջնորդությունն արդեն ընթացքի մեջ է:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ Ս.Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ խուլիգանություն՝ որպես զենք օգտագործվող մահակի գործադրմամբ։
Բացի այդ՝ որոշումներ են կայացվել նրանց որպես մեղադրյալ ներգրավելու վերաբերյալ. նրանցից՝ Գ.Ազարյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին եւ 5-րդ կետերով, Ս. Բաղդասարյանին եւ Վ. Մխիթարյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։
17:47 23/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՓորձել են առևանգել բողոքի ակցիաներին մասնակից անչափահասի. հարուցվել է քրեական գործ (տեսանյութ)
11:55 23/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՔեթրինի Միհրանը կարծում է, որ իր օգնականը ձերբակալվել է թյուրիմացության արդյունքում
10:18 23/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԳերեզմանների Հարութը Հերացի փողոցում ուսանողների վրա հարձակման գործով կասկածյա՞լ

Брат начальника охраны экс-главы Полиции Армении взят под стражу 05/24/2018   16:51  |  Криминальная хроника
Суд общей юрисдикции Еревана сегодня удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении фигуранта дела о нападении в ереванском районе Эребуни  в апреле с.г. Саркиса Акопяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Саркис Акопян является братом Аршака Акопяна - начальника охраны бывшего главы Полиции Армении Владимира Гаспаряна.
Саркису Акопяну предъявлено обвинение по части 4 статьи 258("Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия")  УК РА.
Ранее СК Армении сообщил, что следствием добыто достаточно данных о том, что 20 апреля 2018 года, около 13:00, на улице Айвазовского группа лиц умышленно и грубо нарушила общественный порядок, что сопровождалось применением силы в отношении подростков, в том числе с использованием дубинки.
Установлены личности 4 человек, причастных к хулиганству, индивидуализированы действия каждого из них.
Еще трое подозреваемых были вызваны в отдел, однако не явились. Следователь принял решение об их задержании, производство которого поручено полицейскому отделу.
Кроме того, приняты решения о привлечении их в качестве обвиняемых. В частности, Г. Азаряна в качестве обвиняемого по пунктам 1 и 5 части 3 статьи 258, С. Багдасаряна и В. Мхитаряна – по пункту 1 ччасти 3 статьи 258 Уголовного кодекса РА.