Քննչական կոմիտեն Քեթրինի Միհրանի օգնականին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել դատարան 05/24/2018   09:30  |  Քրեական խրոնիկոն
Կ.Ուլնեցի փողոցում ապրիլի 21-ին տեղի ունեցած բռնությունների դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել Երեւանի բնակիչ Ա.Իսոյանին՝ խմբի կազմում խուլիգանություն կատարելու համար։ Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեն՝ նշելով, որ միջնորդություն է ներկայացվել նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ։
Հաղորդագրության մեջ ասվում է. 2018թ. ապրիլի 21-ին՝ ժամը 13:30-ի սահմաններում, քաղաքացիները բողոքի ակցիայի շրջանակներում ապրիլի 21-ին մասամբ փակել են Երևան քաղաքի Կ.Ուլնեցու փողոցի ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածը, որի ժամանակ նրանց է մոտեցել «Պորշ» մակնիշի երկու ավտոմեքենա: Նշված ավտոմեքենաներից իջել են մի խումբ անձինք և մահակներով հարվածել փողոցը փակած, ինչպես նաև՝ նշված տարածքով անցնող ավտոմեքենաներին և վարորդներին: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանցից մեկի ինքնությունը, ով Երևանի բնակիչ Ա.Իսոյանն է՝ ծնված՝ 1988թ.։
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ նրան մեղադրանք է առաջադրվել  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։ Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ։
Նախաքննությունը շարունակվում է։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական եւ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած մյուս անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Ա.Իսոյանը ՀՀԿ-ական պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի օգնական Անդրանիկ Իսոյանն է։
17:47 23/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՓորձել են առևանգել բողոքի ակցիաներին մասնակից անչափահասի. հարուցվել է քրեական գործ (տեսանյութ)
11:55 23/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՔեթրինի Միհրանը կարծում է, որ իր օգնականը ձերբակալվել է թյուրիմացության արդյունքում
10:18 23/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԳերեզմանների Հարութը Հերացի փողոցում ուսանողների վրա հարձակման գործով կասկածյա՞լ
14:58 22/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՈվքեր են Զեյթունում տեղի ունեցած անկարգությունների հեղինակները. (տեսանյութ)

СК Армении попросил суд арестовать помощника депутата НС Миграна Погосяна 05/24/2018   10:01  |  Криминальная хроника
Жителю Еревана А. Исояну предъявлено обвинение по уголовному делу о нападении на участников акции протеста на столичной улице К.Улнеци 21 апреля с.г.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 21 апреля 2018 года, примерно в 13:30, на улице Улнеци граждане в рамках акции протеста частично перекрыли проезжую часть улицы. В это время к ним подъехал автомобиль марки "Порше". Из машины вышли молодые люди, которые стали дубинками наносить удары по перекрывшим дорогу автомобилям, а также по проезжающим по указанной территории машинам и водителям.
В рамках предпринятых мероприятий установлена личность предполагаемого преступника: им оказался житель Еревана А. Исоян(1988 г.р.)
На основе добытых доказательств ему предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 258("Хулиганство, совершенные группой лиц или организованной группой")Уголовного кодекса РА. Следователь подал в суд ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
"Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые следственные и  оперативно-розыскные мероприятия, направленные на обнаружение остальных предполагаемых преступников", - отмечается в сообщении.
Ранее сообщалось, что А. Исоян – это Андраник Исоян, который является помощником депутата от парламентской фракции Республиканской партии Армении Миграна Погосяна.