Բացահայտվել է 20-ամյա երիտասարդի սպանությունը, ում դին հայտնաբերվել էր կապված և այրված. կասկածյալը ձերբակալվել է 05/19/2018   09:59  |  Քրեական խրոնիկոն
Բացահայտվել է Երեւանում 20-ամյա երիտասարդի սպանությունը, ում դին հայտնաբերվել էր Սիլիկյան թաղամասի 3 գերեզմանատան 2-րդ հատվածի ուղղությամբ ձախ հատվածում՝ փորվածքի մեջ, մետաղական լարով կապված և այրված, պարանոցի հատվածին կտրած-ծակած վնասվածքներով։ Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից։
«ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնության վերաբերյալ, պարզվել սպանության մի շարք հանգամանքներ։ Կասկածյալը, ով եւս Երեւանի բնակիչ է, 1980 թվականի ծնված, ձերբակալվել է։
Նախաքննությունը շարունակվում է։ »,- նշված է գրառման մեջ։
Հիշեցնենք, որ դիակը հայտնաբերվել է 2018 թվականի մայիսի 17-ի առավոտյան. դիակը դեռ ծխում էր։
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով , պարզել  դիակի ինքնությունը, ով Երևանի բնակիչ Մ.Վարդանյանն է՝ ծնված 1998թ.:
Քննչական կոմիտեն ավելի վաղ տարածել էր տուժածի մարմնի վրա արձանագրված դաջվածքների լուսանկարները՝ խնդրելով ճանաչողներին արձագանքել, ինչի շնորհիվ հնարավոր եղավ պարզել  ինքնությունը:

Шокирующее убийство 20-летнего парня раскрыто: подозреваемый задержан 05/19/2018   10:22  |  Криминальная хроника
Шокирующее убийство 20-летнего парня, обгоревшее тело которого было обнаружено в вырытой яме на кладбище в квартале Силикян в Ереване, раскрыто. Об этом сообщается на странице Следственного комитета Армении в соцсети Facebook.
"В результате предпринятых следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен СУ СК РА по Еревану необходимых следственных и иных процессуальных действий добыты данные о личности предполагаемого преступника, установлены ряд обстоятельств убийства. Подозреваемый, который тоже является жителем Еревана(1980 г.р.), задержан. Предварительное следствие продолжается", - говорится в сообщении.
Напомним, сожженное и обвязанное металлической проволокой тело мужчины было обнаружено 17 мая с.г. На теле убитого были выявлены колото-резаные раны. По данному факту было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(“Убийство”) УК РА. Установлена личность убитого: им оказался житель Еревана М. Варданян(1998 г.р.)
Следственный комитет Армении ранее с целью опознания распространил фотографии с татуировками погибшего, благодаря чему удалось установить личность убитого.