Արթուր Վանեցյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ԱՊՀ անդամ պետությունների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների Խորհրդի նիստին 05/17/2018   15:04
2018թ-ի մայիսի 17-ին Մոսկվայում տեղի ունեցավ ԱՊՀ անդամ պետությունների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների Խորհրդի հերթական՝ 44-րդ նիստը, որին մասնակցում էր ՀՀ վարչապետին առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գնդապետ Արթուր Վանեցյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին հայտնում է ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են միջազգային ահաբեկչության, կիբեռհանցագործությունների, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի, ինչպես նաև նախաքննության ոլորտում համագործակցության, տեղեկատվության անվտանգության և այլ հարցեր:

Глава Службы нацбезопасности Армении Артур Ванецян принял участие в заседании СОРБ СНГ 05/17/2018   15:44  |  Лента новостей
В Москве 17-ого мая состоялось очередное 44-е заседание Совета руководителей органов  безопасности и специальных служб государств-участников (СОРБ) СНГ, в котором приняла участие делегация Службы национальной безопасности при премьер-министре  Армении во главе с ее директором полковником Артуром Ванецяном.
В ходе заседания обсуждались вопросы борьбы с международным терроризмом, киберпреступлениями, организованной преступностью, сотрудничества в сфере предварительного следствия, информационной безопасности, а также другие вопросы.
15:08 13/04/2018  |  Лента новостейДелегация парламента Армении приняла участие в работе 47-го пленарного заседания МПА СНГ в Санкт-Петербурге