Բողոքի ակցի Գլխավոր դատախազության դիմաց. պահանջում են դատախազի հրաժարականը 05/14/2018   12:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազության դիմաց այս պահին բողոքի ակցիա է. մասնակիցները պահանջում են ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հրաժարականը, ինչպես նաև՝ ազատ արձակել քաղբանտարկյալներին:
Ակցիայի մասնակիցները «Ազատություն քաղբանտրակյալներին» և «Սասնա ծռերին» գրությամբ պաստառներով տևական ժամանակ գտնվում են Գլխավոր դատախազության շենքի գլխավոր մուտքի դիմաց:
Նշենք նաև, որ ակցիայի մասնակիցների մեջ է նաև ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանը, ով հայտարարեց, թե դատախազն ու դատավորը դեռ գործում են հին մեթոդով, և որ իրենք հասնելու են նրան, որ օրենքը գործի բոլորի համար:
Նրա խոսքով՝ դատախազության շենքի մոտ հավաքվել են, որպեսզի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ցույց տան, որ անօրինականությունները շարունակվում են, հին ռեժիմը դեռ գործում է:

Акция протеста с требованием отставки генпрокурора Армении проходит в центре Еревана 05/14/2018   12:18  |  Лента новостей
Акция протеста проходит напротив здания Генеральной прокуратуры Армении в центре Еревана. Протестующие требуют отставки генпрокурор РА Артура Давтяна, а также освобождения политзаключенных.
Участники акции держат в руках плакаты с надписями "Свободу политзаключенным" и "Сасна црер".
Среди демонстрантов и ветеран Карабахской войны Володя Аветисян. Он заявил, что прокурор и судья все еще работают по старому методу и что они добьются равенства всех перед законом.
По его словам, люди собрались возле здания Генпрокуратуры, чтобы показать премьер-министру Николу Пашиняну, что беззакония продолжаются и что старый режим все еще действует.