Հայտնաբերվել է 60-ամյա տղամարդու դի՝ նեխային փոփոխությունների ենթարկված և դեմքային գանգի ոսկորների բազմաբեկոր կոտրվածքներով 05/14/2018   15:11  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևանում 60-ամյա տղամարդու սպանության դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2018թ. մայիսի 14-ին Երևան քաղաքի Սարի-Թաղի տներից մեկի հարակից տարածքում հայտնաբերվել է 1958թ. ծնված Գ.Մաթոսյանի դին՝ նեխային փոփոխությունների ենթարկված և դեմքային գանգի ոսկորների բազմաբեկոր կոտրվածքներով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածով 1-ին մասով, մշակվել է քննչական պլան, առաջ քաշվել աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ։
Հանձնարարություններ են տրվել ոստիկանության համապատասխան բաժնին ակտիվ միջոցառումներ ձեռնարկել՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

СК Армении выясняет обстоятельства убийства 60-летнего мужчины в Ереване 05/14/2018   15:52  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту убийства 60-летнего мужчины. Об этом сообщает СК Армении.
14 мая 2018 года на прилегающей к одному из домов в квартале Сари-Тах в Ереване было обнаружено тело Г. Матосяна(1958 г.р.), подвергшееся разложению, и с множественными оскольчатыми переломами костей лицевого отдела черепа.
По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш СУ СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") Уголовного кодекса РА, проработан план следственных действий, выдвинуты рабочие версии, для проверки которых предпринимаются необходимые мероприятия.
"Соответствующему отделу Полиции поручено предпринять активные мероприятия, направленные на установление личности предполагаемого преступника и обеспечение его явки к органу, осуществляющему производство.Предварительное следствие продолжается", - говорится в сообщении.