Կարեն Կարապետյանն այսօրվանից դադարեցնում է վարչապետի պաշտոնակատարի իր լիազորությունները 05/08/2018   14:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն այսօրվանից դադարեցնում է վարչապետի պաշտոնակատարի իր լիազորությունները:
Մասնավորապես, Կարեն Կարապետյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է.
Հարգելի՛ քաղաքացիներ,
Այսօրվանից ես դադարեցնում եմ Վարչապետի պաշտոնակատարի լիազորությունների կատարումը։
Ուզում եմ բոլորին շնորհակալություն հայտնել քննադատության, ոգևորիչ խոսքերի և աջակցության համար։
Շատ հետաքրքիր և պատասխանատու ժամանակաշրջան էր։ Ես իմ կարողությունները մաքսիմալ ներդրել եմ աշխատանքի մեջ։
Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Կառավարության մեր թիմին։ Չափազանց պարկեշտ և հայրենասեր մարդկանց թիմ էր։ Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել այս ժամանակահատվածում պետական համակարգ մուտք գործած պրոֆեսիոնալ, անկաշկանդ, համարձակ և էֆֆեկտիվ երիտասարդներին։
Շնորհավորում եմ նոր Վարչապետին։ Վարչապետին և հաջորդող բոլոր վարչապետերին անկեղծ մաղթում եմ բազմաթիվ հաջողություններ, լավ արդյունքներ, անճգնաժամ աշխատանքային ժամանակահատված և միշտ հասկացված լինել ժողովրդի կողմից։
Պատկերացնելով վարչապետի ծանր և պատասխանատու աշխատանքը, որը պահանջում է անհոգ օրերի ու գիշերների բացակայություն, առաջարկում եմ մեր համաքաղաքացիներին, լրագրողներին, սոցիալական ցանցերից օգտվողներին և քաղաքական ուժերին՝ վարչապետին քննադատելիս անել այն առարկայական, անձնականը և ընտանիքը չխառնելով, հակառակը՝ խորհուրդ տալով և ոգևորելով։
Բոլորիդ ԼԱ՛Վ տրամադրություն, ԼԱՎ ԵՂԵ՛Ք
13:42 08/05/2018  |  ՔաղաքականՀատկանշական է՝ հեղափոխության դե յուրե հաղթանակը պետք է արձանագրվի հենց այսօր՝ Շուշիի ազատագրման 26-րդ տարեդարձի օրը. Նիկոլ Փաշինյան
13:35 08/05/2018  |  ՔաղաքականՀՀ վարչապետ ընտրվեց Նիկոլ Փաշինյանը
12:18 08/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ հատուկ նիստում կա քվորում. Ուղիղ
09:22 08/05/2018  |  ՄամուլԸնդամենը երկու շաբաթ առաջ ՀՀԿ-ի հետ կոալիցիայի մեջ գտնվող ՀՅԴ-ն ինչպես կարողացավ այդքան շուտ և համոզիչ դառնալ համազգային շարժման առաջամարտիկ ու նվիրյալ. «Ժամանակ»
09:04 08/05/2018  |  ՄամուլՕսիպյանն ու Նիկոլը նույն ֆիտնես-ակումբում են պարապում, խոսում-զրուցում «գազեթից-բանից, անցնող-դարձողից». «Հրապարակ»

Карен Карапетян сложил полномочия и.о. премьер-министра Армении и поздравил Пашиняна с избранием 05/08/2018   14:13  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Карен Карапетян во вторник сложил полномочия. Об этом Карен Карапетян написал на своей официальной странице в Facebook.
Парламент Армении на специальном заседании избрал главу фракции "Елк" и лидера оппозиции Никола Пашиняна премьер-министром. За кандидатуру Пашиняна проголосовали 59 человек, против - 42 парламентария.
"Хочу всем выразить благодарность за критику, вдохновляющие слова и поддержку. Это был интересный и ответственный период", - заявил Карен Карапетян.
Карапетян указал, что он приложил максимум усилий на этом посту.
Карен Карапетян поблагодарил свою команду, работающую в правительстве, назвав ее чрезвычайно порядочной и патриотичной.
"Поздравляю нового премьер-министра. Ему и всем следующим премьерам искренне желаю многочисленных успехов, хороших результатов, отсутствия кризисов  и постоянного понимания со стороны народа", - написал Карен Карапетян.
"Осознавая ответственность и тяготы работы премьер-министра, он предложил гражданам, журналистам, пользователям соцсетей и политическим силам, критикуя премьер-министра, делать это предметно, не переходить на персоналии и не затрагивая семью, а наоборот, давая советы и воодушевляя", - отметил Карапетян, пожелав всем хорошего настроения и всех благ.