Պուտինն ու Նազարբաևը քննարկել են Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը 05/04/2018   21:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը քննարկել են Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Ռիա նովոստի»-ն, այս մասին հայտնել է Ղազախստանի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Հեռախոսազրույցի ընթացքում Ղազախստանի և Ռուսաստանի նախագահները քննարկել են երկկողմ համագործակցության ներկա մակարդակը և հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի արդիական հարցեր, այդ թվում` Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
13:42 09/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ60 տարով եմ եկել, հաշտվե՛ք այդ մտքի հետ. Ոստիկանապետ
19:01 21/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Գասպարյանն անդրադարձել է հուլիսյան դրամատիկ իրադարձություններին
17:35 14/10/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Գասպարյանն ընդունեց Ղրղզստանի ներքին գործերի նախարարին
20:41 26/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿարևորվել են իրավապահ ոլորտում հայ-վրացական գործընկերային հարաբերությունները (տեսանյութ)
20:02 27/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանապետը ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարի հետ քննարկել է ոստիկանության բարեփոխումների ներկա փուլը
09:40 11/03/2016  |  ՄամուլԻնչու՞ Վլադիմիր Գասպարյանը չի ներկայանում Կառավարություն. «Ժողովուրդ»
09:15 10/03/2016  |  ՄամուլՎլադիմիր Գասպարյանի հնարավոր պաշտոնանկության ու ոստիկանապետի նոր թեկնածուի մասին. «Հայկական Ժամանակ»
20:55 20/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ2016 թվականը մեր հնարավորությունների ամրապնդման տարի ենք հայտարարելու. ՀՀ ոստիկանապետ (Տեսանյութ)
12:02 26/06/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը նկատողություն արեց Վլադիմիր Գասպարյանին
09:23 19/06/2014  |  ՄամուլՈստիկանապետը «պատերազմ» է հայտարարել ոչ միայն գողերին ու գողականներին, այլև՝ համակարգին. «Հրապարակ»

Путин и Назарбаев обсудили внутриполитическую ситуацию в Армении 05/05/2018   12:23  |  Лента новостей
Президенты России и Казахстана Владимир Путин и Нурсултан Назарбаев в ходе телефонного разговора обсудили актуальные вопросы региональной и международной повестки дня, включая ситуацию в Армении. Об этом сообщается на  официальном сайте президента Казахстана.
Главы государств также рассмотрели график предстоящих встреч, в том числе ход подготовки к заседанию Высшего Евразийского экономического совета, планируемого в г.Сочи 14 мая т.г.
В данном контексте лидеры двух стран отметили увеличение объемов внешней и взаимной торговли Евразийского экономического союза в 2017 году на 24,4% и 26,1% соответственно, а также указали на рост интереса со стороны международного сообщества к развитию сотрудничества с ЕАЭС.
Парламент Армении на состоявшемся 1 мая специальном заседании отклонил кандидатуру лидера протестного движения Никола Пашиняна на пост премьер-министра. За кандидатуру Пашиняна проголосовало 45 депутатов при необходимых для победы 53 голосов.
На следующий день, 2 мая, фракция Республиканской партии Армении заявила, что на намеченных на 8 мая выборах премьер-министра Армении в НС поддержит кандидатуру, выдвинутую одной третью депутатов.
3 мая кандидатура Никола Пашиняна была официально выдвинута на пост премьер-министра Армении.
Предыдущий премьер-министр Армении Серж Саргсян 23 апреля подал в отставку на фоне массовых протестов. В тот же день президент Армении Армен Саркисян принял отставку правительства.