Ոստիկանապետը «պատերազմ» է հայտարարել ոչ միայն գողերին ու գողականներին, այլև՝ համակարգին. «Հրապարակ» 06/19/2014   09:23  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ ոստիկանապետի՝ «օրենքով գողերի» դեմ օպերացիան ընդլայնել է շրջանակը:
Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ հիմա թիրախում թաղային հեղինակություններն են:
Լրատվամիջոցը տեղեկացնում է, որ օրերս ոստիկանությունում՝ հերթական ժողովներից մեկի ժամանակ, ոստիկանապետ Վ.Գասպարյանը խոսել է այս խմբի մասին, որը համակարգում դժգոհություններ է առաջացրել, քանի որ թաղային հեղինակությունների հետ շատերը բարեկամական կապեր ունեն:
Միաժամանակ թերթը նշում է, որ օրերս թաղային հեղինակություններից ոմանք խուզարկվել և բերման են ենթարկվել:
«Բայց ոստիկանապետը  «պատերազմ» է հայտարարել ոչ միայն գողերի ու գողականներին, այլև՝ համակարգին»,- գրում է՝ թերթը և հավելում, որ վերջերս մեծ թվով ավտոտեսուչներ են ազատվել աշխատանքից՝ միայն մեկ գումարտակից մոտ 27 հոգի:

“Грапарак”: Глава полиции Армении объявил “войну” не только “ворам в законе” и приблатненным, но еще и системе 06/19/2014   10:19  |  Пресса
Газета “Грапарак” пишет, что инициированная главой полиции Армении операция против “воров в законе” набирает обороты.
По сведениям издания, на сей раз под прицелом дворовые авторитеты.
СМИ сообщает, что на днях во время очередного собрания в полиции, В. Гаспарян говорил об этой категории людей, что вызвало недовольство в системе, поскольку многие состоят в дружественных отношениях с дворовыми авторитетами.
При этом издание отмечает, что некоторые из авторитетов подверглись обыску и приводу.
“Но глава полиции объявил “войну” не только “ворам в законе” и приблатненным, но еще и системе”, - пишет издание и добавляет, что недавно многие инспекторы лишились своей работы: только из одного батальона были уволены 27 человек.