Սպանություն Շենգավիթում. Երիտասարդին դանակահարող անձը դերասան է (տեսանյութ) 05/04/2018   11:22  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ կեսգիշերին Շենգավիթ վարչական շրջանում սպանություն է գրանցվել. 26-ամյա երիտասարդի դին կտրած ծակած վնասվածքներով հայտնաբերվել է Վերին Շենգավիթի փողոցներից մեկում:
Դեպքի վերաբերյալ մեր տեղեկությունը հաստատեցին նաև Քննչական կոմիտեից՝ հայտնելով, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածով:
ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ կասկածյալը ձերբակալվել է:
Ըստ մեր տեղեկությունների՝ երիտասարդների միջև վիճաբանություն է ծագել, որն էլ ավարտվել է սպանությամբ: Մեզ հայտնի դարձել նաև, որ երիտասարդին դանակահարող անձը դերասան է, ով նկարահանվում է սերիալում։

Актер подозревается в убийстве молодого парня в Ереване(Видео) 05/04/2018 11:31 | Криминальная хроника
Убийство совершено в полночь в одном из районов Еревана. По сведениям “ФактИнфо”, тело молодого человека с колото-резаными ранами было обнаружено на улице Верин Шенгавит.
Эту информацию подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также проинформировали, по данному факту возбуждено уголовное дело по статье 104(“Убийство”.)В СК также сообщили, что подозреваемый задержан.
По имеющимся у агентства сведениям, между молодыми людьми вспыхнул конфликт, который закончился убийством. Также стало известно, что в нанесении молодому парню ножевых ранений подозревается актер.