Անհրաժեշտ են քաղաքակիրթ և կիրառական արագ լուծումներ՝ քաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու համար, որքան էլ դա դժվար թվա. Կարեն Կարապետյան 05/02/2018   14:31  |  Քաղաքական
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հայտարարությունը
Հարգելի՛ քաղաքացիներ,
Ելնելով այսօր մեր երկրում ստեղծված իրավիճակից, ինչպես նաև պառլամենտական կառավարման համակարգի առանձնահատկություններից՝ դիմում եմ բոլոր քաղաքական ուժերին՝ կամք, վճռականություն և ճկունություն ցուցաբերել, նստել մի սեղանի շուրջ:
Բոլորս գիտակցում ենք, որ անհրաժեշտ են քաղաքակիրթ և կիրառական արագ լուծումներ՝  քաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու համար, որքան էլ դա դժվար թվա:
Վարչապետ կարող է ընտրվել միայն խորհրդարանում՝  սահմանադրական ճանապարհով։ Այլ լուծում գոյություն չունի՝ ոչ տեսականորեն, ոչ պրակտիկորեն:
Վստահ եմ, որ համատեղ ուժերով այս փորձությունն էլ մեր երկիրը կհաղթահարի:
14:23 02/05/2018  |  ՔաղաքականՄշակույթի գործիչները պահանջում են նախարարից միանալ իրենց ու գնալ Հանրապետության հրապարակ

Карен Карапетян: мы все осознаем необходимость принятия цивильных и практических решений по преодолению политического кризиса 05/02/2018   15:00  |  Политика
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Карен Карапетян выступил с заявлением относительно сложившейся в стране ситуации, сообщает пресс-служба главы правительства.
“С учетом сложившейся ситуации и особенностей парламентской системы правления обращаюсь ко всем политическим силам с призывом проявить волю, решимость и гибкость и сесть за стол переговоров. Мы все осознаем необходимость принятия срочных цивильных и практических решений по преодолению политического кризиса, насколько бы сложным это ни казалось”, - говорится в заявлении.
Он указал, что премьер-министр может быть избран только в парламенте, конституционным путем.
“Иного решения быть не может ни теоретически, ни практически. Уверен, что совместными усилиями наша страна преодолеет и это испытание”, – говорится в обращении Карена Карапетяна.