Հարուցվել է քրեական գործ՝ 3 անձի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի առթիվ 05/01/2018   14:48  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 3 անձի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2018 թվականի մայիսի 1-ին՝ ժամը 02.30-ի սահմաններում, Վանաձոր-Դիլիջան ավտոճանապարհի 2-րդ կիլոմետրում բախվել են «Վազ 2106» և «ԲՄՎ» մակնիշների ավտոմեքենաները, որի հետևանքով «Վազ 2106» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորներ Թաթուլ Ֆերոյանը (ծնված 19.09.1997թ.), Գրիշա Մովսիսյանը (ծնված 10.09.2000թ.) և Նարեկ Ամիրխանյանը (ծնված 14.08.2000թ.) տեղում մահացել են։ Եվս երեք ուղևոր, ինչպես նաև «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են բժշկական կենտրոն:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, կազմվել քննչական խումբ։ Կատարվել են դեպքի վայրի, դիակի, հագուստների զննություններ, նշանակվել մի շարք փորձաքննություններ, վերցվել նմուշներ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են համապատասխան քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Уголовное дело заведено по факту ДТП в Лори, в результате которого погибли три человека 05/01/2018   15:22  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области возбуждено уголовное дело по факту ДТП, ставшего причиной смерти трех человек. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
1 мая 2018 года, около 02:30, на втором километре автотрассы Ванадзор-Дилижан столкнулись автомобили марок “ВАЗ 2106” и “BMW”. В результате ДТП пассажир автомобиля марки “ВАЗ 2106” Татул Фероян(19.09 1997 г.р.), Гриша Мовсисян(10.09.2009г.) и Нарек Амирханян(18.08.2000г.) погибли на месте. Еще трое пассажиров, а также водитель  автомобиля марки “BMW” с телесными повреждениями были доставлены в медицинский центр.
По данному факту следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек) Уголовного кодекса РА, составлен план следственных действий. Произведен осмотр места происшествия, тела, одежды. Назначены ряд экспертиз, взяты образцы.
Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются соответствующие следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего.