Լավ կլիներ, եթե ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորները այլ խմբակցությունների հետ համատեղ ընտրեն ժողովրդի թեկնածուին. Նիկոլ Փաշինյան 04/28/2018   19:58  |  Քաղաքական
ՀՀԿ որոշումը վարչապետի թեկնածու չառաջադրելու մասին վատ չէ: Այսպես մեկնաբանել ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովի հայտարարությունը ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության շարժման ղեկավար, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը Վանաձորում անցկացված հանրահավաքում իր ելույթի ժամանակ:
Ըստ շարժման ղեկավարի, լավ կլիներ, եթե խմբակցության պատգամավորներն այլ խմբակցությունների հետ համատեղ ընտրեն ժողովրդի թեկնածուին:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ թեև իրադարձություններն ընթանում են շարժման համար բարենպաստ ճանապարհով, սակայն վաղը ժամը 12.00-ից վերսկսվելու են քաղաքացիական անհնազանդության զանգվածային գործողությունները՝ բոլոր ուսումնական հաստատությունները դասադուլ են հայտարարելու, փակվելու են բոլոր ճանապարհները:  Այդ գործողությունները կանցկացվեն մեկ պահանջով՝ ընտրել վարչապետի ժողովրդի թեկնածուին:

Пашинян прокомментировал решение РПА не выдвигать своего кандидата на выборах премьер-министра 04/28/2018 20:26 | Политика
Лидер протестного движения “Мой шаг”, депутат парламента Армении Никол Пашинян от фракции “Елк” на митинге в Ванадзоре прокомментировал решение Республиканской партии Армении (РПА) не выдвигать своего кандидата на выборах премьер-министра страны.
“Было был хорошо, на мой взгляд, если бы РПА вместе другими парламентскими фракциями поддержали кандидата от народа и проголосовали бы за него", - заявил Пашинян.
По его словам, хотя события развиваются в благоприятном для движения русле, однако с завтрашнего дня, с 12:00, по всей стране и особенно в Ереване возобновляются мирные акции протеста с новым размахом. Эти акции будут проводиться с одним требованием: избрать премьер-министром кандидата от народа.