Համաձայնվել ժողովրդի վստահությունը վայելող միասնական թեկնածուի շուրջ. ՀՅԴ հայտարարությունը 04/27/2018   17:23  |  Քաղաքական
ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմինը հայտարարությամբ է հանդես եկել, որում մասնավորապես ասվում է.
Վերահաստատելով ժողովրդային շարժման արդյունքում ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման մեր մոտեցումները՝ սահմանադրականության և օրենքների շրջանակներում կարգավորում գտնելու նպատակով, Հ.Յ.Դաշնակցությունն առաջարկում է.
մայիսի 1-ին կայանալիք ԱԺ նիստին ընդառաջ խորհրդարանական բոլոր խմբակցությունների մասնակցությամբ, համախոհաբար ձևավորել միասնական քաղաքական օրակարգ, համաձայնվել ժողովրդի վստահությունը վայելող միասնական թեկնածուի շուրջ, ով պետք է համախոհության հիման վրա ներկայացնի կառավարության համապատասխան կազմ և գործունեության ծրագիր:
Սույն նախաձեռնությունը կյանքի կոչելու համար պատրաստակամ ենք առարկայական քննարկումներ սկսել բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ:
12:45 27/04/2018  |  ՔաղաքականՌոբերտ Քոչարյանի հետ կապված ես համարում եմ անլուրջ խոսակցություն. Նիկոլ Փաշինյան
12:40 27/04/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը կոչ արեց մայիսի 1-ի առավոտվանից հեղեղել Երևանի փողոցներն ու հրապարակները
12:37 27/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանի որոշումներով՝ չորս նախարարների պարտականությունների կատարումը դրվել է տեղակալների վրա
12:19 27/04/2018  |  ՔաղաքականԿարեն Կարապետյանը չեկավ, որովհետև վստահ չէ իր բանակցային ուժերին. Նիկոլ Փաշինյան
12:13 27/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ պատասխանը Նոր կյանք գյուղի գյուղապետին
11:23 27/04/2018  |  ՔաղաքականՓաշինյանը հանդիպել է ՀՅԴ ներկայացուցիչներ Արսեն Համբարձումյանի և Արմեն Ռուստամյանի հետ

АРФ “Дашнакцутюн” предлагает до 1 мая достичь консенсуса вокруг единого кандидата в премьер-министры Армении 04/27/2018   17:57  |  Политика
Вышедшая недавно из коалиции с правящей РПА АРФ “Дашнакцутюн” выступила с заявлением относительно разрешения сложившейся в Армении ситуации.
В частности, в заявлении Верховного органа АРФД Армении говорится:
“Подтверждая наши подходы к урегулированию сложившейся ситуации по результатам народного движения, с целью поиска решения в рамках Конституции и законодательства РА, АРФД предлагает в преддверии намеченного на 1-е мая специального заседания Национального собрания Армении при участии всех парламентских фракций  совместно сформулировать общую  политическую повестку, достигнуть консенсуса вокруг пользующегося доверием народа единого кандидата в премьер-министры, который должен на основании солидарности представить соответствующий состав правительства и программу деятельности кабмина”, - отмечается в сообщении.
В АРФД выразили готовность начать предметные обсуждения со всеми заинтересованными сторонами для реализации данной инициативы.
13:46 27/04/2018  |  ПолитикаПашинян рассказал, в каком случае может бойкотировать внеочередные парламентские выборы
10:41 27/04/2018  |  ПолитикаНикол Пашинян сообщил о переговорах с президентом Армении и представителями АРФ "Дашнакцутюн"