Երևանում ապրիլի 12-ից 23-ը ավտոկայանատեղերի համար չվճարելու պատճառով վարչական տույժեր չեն կիրառվի 04/25/2018   12:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանում ապրիլի 12-ից 23-ը ներառյալ ավտոկայանատեղերի վճարի չվճարման հայտնաբերված իրավախախտումների վերաբերյալ գործերով վարույթներ չեն իրականացվի և վարչական տույժեր չեն կիրառվի: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Տեղեկացնում ենք, որ Երևան քաղաքում վերջին օրերին կազմակերպված հավաքների ու երթերի արդյունքում երթևեկության խաթարմամբ և այդ ժամանակահատվածում մեր քաղաքացիների կողմից տրանսպորտային միջոցների պարտադրված կայանում իրականացնելով պայմանավորված, 2018 թվականի ապրիլի 12-ից 23-ը ներառյալ, ավտոկայանատեղերի վճարի չվճարման հայտնաբերված իրավախախտումների վերաբերյալ գործերով վարույթներ չեն իրականացվի և վարչական տույժեր չեն կիրառվի»,- ասվում է քաղաքապետարանի հայտարարության մեջ:

Мэрия Еревана не будет штрафовать граждан за нарушение правил парковки автомобилей в период акций протеста 04/25/2018 16:11 | Административное право
Мэрия Еревана приняла решение не штрафовать жителей за невнесение платы за парковку автомобилей в годе массовых акций протеста. Об этом сообщает пресс-служба столичной администрации.
‘Уважаемые граждане, сообщаем, что в связи с нарушением дорожного движения из-за массовых собраний и шествий в Ереване и в связи с тем, что в эти часы наши граждане вынуждены были парковать транспортные средства на обязательных парковках, зарегистрированные с 12-го по 23-е апреля включительно разбирательства по выявленным правонарушениям проводиться не будут, также не будут наложены административные штрафы”, - отмечается в заявлении.