Երկու մարդու մահվան ելքով ՃՏՊ-ի գործով վարորդը ձերբակալվել է 04/25/2018   10:15  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանում երկու մարդու մահվան ելքով ՃՏՊ-ի փաստով քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել երկու կամ ավելի մարդու մահ): «Փաստինֆո»-ն ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացավ նաև, որ վարորդը ձերբակալվել է:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել ենք, ապրիլի 24-ի՝ ժամը 21:36-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Շիրակի փողոցում՝ Կենտրոնական զինվորական հավաքակայանի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ Մ. Գ.-ն (ծնված 1959 թ.) «Mersedes C» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել Գ. Ա.-ին և Ա.-ին (ազգանունը չի հաջողվել պարզել), այնուհետև բախվել է Կենտրոնական զինվորական հավաքակայանի սպասասրահի ճաղավանդակներին: Վրաերթի հետևանքով Գ. Ա.-ն մահացել է տեղում, իսկ Ա.-ն՝ «Էրեբունի» հիվանդանոց հոսպիտալացման ճանապարհին:
Ավտոմեքենայի ուղևորները՝ Մ. Ե.-ն (ծնված 1966 թ.), Ս. Ս.-ն (ծնված 1977 թ.) և Ա. Ղ.-ն (ծնված 1965թ.) տարբեր մարմնական վնասվածքներով հոսպիտալացվել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են ծանր:

Два человека погибли и трое пострадали в результате наезда "Мерседеса" в Ереване: водитель задержан 04/25/2018   10:36  |  Чрезвычайное просшествие
Два человека погибли накануне в результате наезда автомобиля в Ереване.
24-го апреля, в 21:36, близ центрального сборного пункта на улице Ширака автомобиль марки "Мерседес" сбил двух пешеходов(личности которых пока не удалось установить), а затем врезался в решетку здания ЦСП. В результате наезда один   человек погиб на месте, еще один скончался по дороге в больницу.
В результате пострадали также три человека, которые с травмами различной степени тяжести госпитализированы в медцентр "Эребуни". Врачи оценивают их состояние как тяжелое.
В медцентр обратился также водитель. Его состояние медики оценивают как удовлетворительное.
По факту ДТП возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств,повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек") УК РА. Как сообщили "ФактИнфо" в Следственном комитете РА, водитель машины задержан.