Վարչապետ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի եզդիական համայնքին Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի առթիվ 04/18/2018   18:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի եզդիական համայնքին Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի առթիվ
Հայաստանի եզդիական համայնքի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա՝ Մալաքե Թաուսի կապակցությամբ:
Հայ և եզդի ժողովուրդների բարեկամությունը դարերի պատմություն ունի: Այդ բարեկամությունը ամրապնդվել է ինչպես համատեղ խաղաղ աշխատանքով, այնպես էլ համատեղ պայքարով: Դրա վառ վկայություններից են 1918 թվականի մայիսյան հերոսամարտերը, որոնց 100-ամյակը նշում ենք այս տարի։
Նոր տարում մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ և ամենայն բարիք: Թող գալիք տարին մեր երկրի բոլոր քաղաքացիների, մասնավորապես՝ Հայաստանի եզդիական համայնքի համար լինի խաղաղ ու արգասաբեր տարի:

Премьер Армении направил езидской общине поздравления по случаю Нового года – Малаке Таус 04/18/2018   18:18  |  Лента новостей
Премьер-министр Республики Армения Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание езидской общине Армении по случаю Нового года – Малаке Таус.
Текст послания приводит пресс-служба правительства РА:
"Уважаемые представители езидской общины Армении,
Сердечно поздравляю вас по случаю Нового года – Малаке Таус. Дружба армянского и езидского народов насчитывает многовековую историю. Эта дружба укреплялась как совместной мирной работой, так и совместной борьбой. Одним из ярких свидетельств этого являются героические майские сражения 1918 года, 100-летие которых мы отмечаем в этом году.
Желаю вам успехов и всех благ в Новом году. Пусть наступающий год станет мирным и плодотворным годом для всех граждан нашей страны, в частности для езидской общины Армении".