Ոստիկանություն բերման է ենթարկվել 84 անձ 04/18/2018   17:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության Երևան քաղաքի տարբեր ստորաբաժանումներ ապրիլի 18-ին օրվա ընթացքում բերման է ենթարկվել 84 անձ: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«30 անձի նկատմամբ հարուցվել է վարչական վարույթ, և նրանք բաց են թողնվել: 54 անձ հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ներկայացվել է նախաքննական մարմին»,-նշեցին ոստիկանությունից:
Փաշինյանն ու կողմնակիցները ապրիլի 13-ից փակել էին Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակը: Նրանք ապրիլի 16-ի առավոտից կաթվածահար էին արել մայրաքաղաքի կենտրոնի երթևեկությունը, փակել բանուկ փողոցները:
Դրանք երեկոյան արդեն բացվել էին, սակայն ապրիլի 17-ի առավոտյան կրկին փակվել էին հավաքի կազմակերպիչների և մասնակիցների կողմից: Ապրիլի 16-ին Բաղրամյան պողոտայում ոստիկանների և հավաքի մասնակիցների միջև միջադեպ է գրանցվել:
Վեց ոստիկան, Նիկոլ Փաշինյանն ու հավաքի մոտ չորս տասնյակ մասնակիցներ տարվել էին հիվանդանոցներ: Ավելի քան 8 տասնյակ մարդ է բերման ենթարկվել ոստիկանություն վարչական իրավախախտումների դեպքերով: Ապրիլի 17-ի երեկոյան Փաշինյանը հայտարարել է, որ կբացեն Ֆրանսիայի հրապարակը և կգիշերեն տանը: Սակայն նրանք ապրիլի 18-ի առավոտյան կրկին փակեցին հրապարակն, ապա քայլերթով հասան ՀՀ վարչապետի նստավայր:
Ոստիկանները մեծաթիվ ուժերով փորձում էին բացել Ֆրանսիայի հրապարակի երթևեկությունը. նրանք օղակել էին հրապարակը: Այնտեղից ավտոբուսով երիտասարդներ են տեղափոխվել ոստիկանության բաժին: Դրանից հետո բերման են ենթարկվել նաև Մաշտոց-Թումանյան հատվածից:
14:34 18/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱկնհայտ ապատեղեկատվություն է տարածվել, զանգվածային անկարգությունների մասնակիցներն ազատ չեն արձակվել
14:22 18/04/2018Մոսկվան հուսով Է, որ Հայաստանում իրադրությունը կզարգանա օրենքի շրջանակներում. Պեսկով

Более 80 демонстрантов доставлены в полицейские отделения, 30 из них освобождены 04/18/2018   18:07  |  Лента новостей
В полицейские отделения доставлены 84 участника акций протеста против избрания экс-президента Армении Сержа Саргсяна премьер-министром страны.
"На данный момент подвергнуты приводу 84 гражданин. В отношении 30 из них были возбуждены административные производства, и они уже освобождены. Материалы, касающейся 54 граждан,  переданы в органы предварительного следствия в связи с подозрениями в совершении преступления", - сообщили “Арменпресс” в пресс-службе Полиции Армении.
Участники акции протеста днем того же дня попытались прорваться через колючую проволоку к зданию парламента Армении на проспекте Баграмяна. После чего между демонстрантами и стражами правопорядка произошли крупные стычки. Силовики применили спецсредства. По данным Минздрава, за медпомощью обратились 46 граждан, в том числе 6 полицейских. Накануне Никол Пашинян заявил о начале "бархатной революции" в Армении. Митингующие вчера заблокировали входы в ряд зданий госведомств, перекрыли ряд ключевых улиц, препятствуя работе общественного транспорта.