ՀՀԿ-ն և ՀՅԴ-ն որպես վարչապետի թեկնածու միաձայն պաշտոնապես առաջադրել են Սերժ Սարգսյանին 04/16/2018   14:04  |  Քաղաքական
ՀՀԿ-ն և ՀՅԴ-ն որպես վարչապետի թեկնածու պաշտոնապես առաջադրել են Սերժ Սարգսյանին՝ միաձայն քվեարկությամբ: Որոշումն ընդունվել է խմբակցությունների համատեղ նիստում: Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Ընթացակարգով ՀՀԿ-ն և ՀՅԴ-ն առաջադրում են, վաղը խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը խմբակցության անունից կառաջադրի, և մենք օրենքով սահմանված կարգով կքննարկենք ու կքվեարկենք»,- ասել է նա:

Кандидатура Сержа Саргсяна официально выдвинута на пост премьер-министра Армении 04/16/2018   14:16  |  Политика
Правящая коалиция парламентских фракций Республиканской партии Армении и АРФ “Дашнакцутюн” официально выдвинула кандидатуру третьего президента РА Сержа Саргсяна на пост премьер-министра Армении. Об этом в понедельник по итогам совещания фракций заявил вице-спикер Национального собрания Армении Эдуард Шармазанов.
“В соответствии с процедурой РПА и АЕФ “Дашнакцутюн” выдвигают кандидатуру. Завтра мы в соответствии с законом рассмотрит кандидатуру и  проголосуем”,- заявил он.