Արմեն Սարգսյանի առաջին նշանակումները 04/11/2018   15:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Համլետ ԳԱՍՊԱՐՅԱՆԻՆ  Հանրա­պե­տության նախա­գահի խորհրդա­կա­ն նշանակելու մասին:
Մինչ նշանակում Համլետ Գասպարյանը զբաղեցնում էր արտաքին գործերի նախարարի խորհրդականի եւ քաղաքական ծրագրավորման վարչության պետի պաշտոնը:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Արա ԱԼԵՔՍԱՆՅԱՆԸ  նշանակվել է Հանրապետության նախա­գահի խորհրդա­կան՝ հասարակական հիմունքներով:
Արա Ալեքսանյանը ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների դոկտոր,  պրոֆեսոր է, դասավանդում է Երեւանի պետական համալսարանում: Դիսկրետ մաթեմատիկայի եւ տեսական ինֆորմատիկայի ամբիոնի վարիչն է:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանի կարգադրությամբ Հասմիկ Պետրոսյանը նշանակվել է Հանրապետության նախագահի օգնական:

Новый президент Армении произвел первые назначения 04/11/2018   16:12  |  Лента новостей
Гамлет Гаспарян назначен советником президента Армении. Соответствующий указ президент Армении Армен Саркисян подписал сегодня, 11 апреля. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
До этого назначения Гамлет Гаспарян занимал пост советника министра иностранных дел Армении и начальника Управления политического программирования.
Еще одним указом главы государства Ара Алексанян назначен советником президента Армении на общественных началах.
Ара Алексанян – доктор физико-математических наук, профессор, преподает в Ереванском государственном университете, заведующий кафедрой дискретной математики и теоретической информатики.