Ուշադրություն՝ օրվա երկրորդ կեսին առատ տեղումներ են սպասվում. Օդի ջերմաստիճանը այսօր ցերեկը և առաջիկա գիշեր կնվազի 5-6 աստիճանով 03/30/2018   13:17  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Ուշադրություն՝ մարտի 30-ի ցերեկը հզոր ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված, հատկապես կեսօրից հետո հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են անձրևի տեսքով առատ տեղումներ, ամպրոպ, ամպրոպների ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ։ Անձրևները հատկապես առատ կլինեն Շիրակում, Լոռիում, Տավուշում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում, Արարատում և Երևանում։
Մարտի 30-31-ը հանրապետության գետերում սպասվում է ջրի ելքերի զգալի մեծացում, Արփա և Աղստև գետերի ավազաններում հնարավոր են ջրի անբարենպաստ ելքեր:
Հանրապետության տարածքում մարտի 30-ի ցերեկը, 31-ի գիշերը, ապրիլի 3-ի երեկոյան և 4-ի գիշերը ողջ հանրապետությունում, մարտի 31-ի ցերեկը, ապրիլի 4-ի ցերեկը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Ապրիլի 1-2-ը, 3-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, 30-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 30-ի ցերեկը, 31-ի գիշերը կնվազի 5-6 աստիճանով, ապրիլի 2-4-ը նույնքան կբարձրանա:
Երևանում մարտի 30-ի ցերեկը, 31-ի գիշերը, ապրիլի 3-ի երեկոյան և 4-ի գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Մարտի 31-ի ցերեկը, ապրիլի 1-2-ը, 3-ի գիշերը, 4-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Обильные осадки ожидаются в Армении 03/30/2018   13:52  |  Информационная платформа
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении предупреждает жителей республики об обильных осадках.
Как сообщает ведомство, днем 30-го марта по всей территории Армении ожидаются ливневые дожди, грозы, усиление порывов ветра до 15-20 метров в секунду. Осадки будут особенно интенсивными в Ширакской, Лорийской, Тавушской, Котайкской, Гегаркуникской, Араратской областях и Ереване.
Отмечается, что 31-го марта днем и в ночь на 31-е марта,  днем а также 3 апреля вечером и в ночь на 4-е апреля на всей территории республики  и 31-го марта и 4-го апреля дням в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе прогнозируются дожди и грозы. 1-2 апреля ночью и в ночь на 3-е апреля установится погода без осадков.
Температура воздуха 30 марта днем и в ночь на 31-е марта понизится на 5-6 градусов, а 2-4 апреля – повысится на 2-4 градуса.