Կասկածյալը ձերբակալվել է՝ զենքի գործադրմամբ խուլիգանության համար 03/17/2018   15:08  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ Երևանում զենքի գործադրմամբ տեղի ունեցած խուլիգանության դեպքի հանգամանքների օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ. 34-ամյա կասկածյալը ձերբակալվել է: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2018թ. մարտի 13-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի բնակարաններից մեկի ուղղությամբ արձակվել են կրակոցներ: Ձեռնարկված անհետաձգելի դատավարական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ բնակարանի պատշգամբի ապակին վնասվել է Տիգրան Մեծի պողոտայով ընթացող «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդի կողմից արձակված կրակոցների հետևանքով։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Ոստիկանության հետ համատեղ ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Երևանի բնակիչ՝ ծնված 1983.: Վերջինս ձերբակալվել է: Կասկածյալի բնակարանում կատարված խուզարկության ժամանակ նա ներկայացրել է «Նագան» տեսակի ատրճանակ, որից, ըստ նախնական տվյալների, արձակվել են կրակոցները։ Նշանակվել է դատաձգաբանական փորձաքննություն։

Житель Еревана задержан по подозрению в стрельбе из движущегося автомобиля 03/17/2018   15:56  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану предпринимаются меры, направленные на обеспечение объективного, полного и всестороннего расследования всех обстоятельств совершенного в Ереване хулиганства с применением оружия. 34-летний подозреваемый задержан. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
13 марта 2018 года поступило сообщение о том, что в сторону одной из квартир в Ереване были произведены выстрелы. В результате предпринятых неотложных процессуальных действий было установлено, что оконное стекло на балконе дома было повреждено вследствие выстрелов, произведенных водителем автомобиля марки “BMW” из машины, движущейся по проспекту Тиграна Меца.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 4 статьи 258("Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия") и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") Уголовного кодекса РА, предварительное следствие по которому ведет следственный отдел по административным районам Эребуни и Нубарашен СУ СК РА по Еревану.
"В результате следственных и оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых совместно с Полицией, установлена личность предполагаемого преступника, который является жителем Еревана(1983 г.р.). Последний задержан. Подозреваемый во время обыска, проведенного в его квартире, предъявил револьвер системы “Наган”, из которого, по предварительным данным, были произведены выстрелы. Назначена судебно-баллистическая экспертиза. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении.