Ադրբեջանը խախտել է ԵԱՀԿ հանձնառությունները. Բալայանն այդ երկրում զորավարժությունների մասին 03/12/2018   12:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանը  խախտել է ԵԱՀԿ առջև ստանձնած հանձնառությունները՝ երկրում իրականացվող զորավարժությունների մասին չտեղեկացնելով անդամ երկրներին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«Ադրբեջանը սկսել է զորավարժություններ (երկրի նախագահի «վերընտրվելու» քարոզարշավի ամենամարդաշատ իրադարձությունը) ԵԱՀԿ առջև ստանձնած հանձնառությունների աղաղակող խախտմամբ՝ առանց տեղեկացնելու ԵԱՀԿ մասնակից պետություններին այդ մասին»,- գրել է Բալայանը:

МИД Армении: Азербайджан начал военные учения с вопиющим нарушением обязательств перед ОБСЕ 03/12/2018   14:06  |  Лента новостей
Азербайджан начал военные учения с вопиющим нарушением обязательств перед Организацией по безопасности и сотрудничеству в Европе –  без предварительного уведомления государств-участников ОБСЕ. Об этом в своем микроблоге в Twitter написал пресс-секретарь Министерства иностранных дел Армении Тигран Балаян.
Он при этом обратил внимание на то, что учения Азербайджана проводятся на фоне предстоящих в стране выборов президента.