Ձեր ջերմությամբ և գեղեցկությամբ դուք ներդաշնակ եք դարձնում աշխարհը. ՀՀ Նախագահի ուղերձը Մարտի 8-ի կապակցությամբ 03/08/2018   10:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Կանանց տոնի առթիվ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց տոնի կապակցությամբ:
Օգտվելով այս գեղեցիկ առիթից՝ դիմում եմ մեր սիրելի մայրերին, քույրերին, դուստրերին, մեր բոլոր հարազատներին: Ձեր ջերմությամբ և գեղեցկությամբ դուք ներդաշնակ եք դարձնում աշխարհը:
Մեր երկրում չկա որևէ ոլորտ ու բնագավառ, որտեղ չզգացվի կանանց բարենպաստ ներկայությունը և ակտիվ մասնակցությունը: Նրանք ուսուցիչ են, բժիշկ, ձեռներեց ու պետական գործիչ, զինվորի մայր են ու զինվորական: Մեր ողջ հասարակության անունից ձեզ երախտագիտություն եմ հայտնում և գլուխ խոնարհում ձեր առջև:
Ձեր մասնագիտական նվաճումներն ու առաջընթացը, ինչպես նաև հասարակական ու քաղաքական ակտիվությունը բացառիկ կարևորություն ունեն Հայաստանի զարգացման և ապագայի համար: Ավելի արդար ու ազատ հասարակություն, ավելի հզոր ու բարեկեցիկ երկիր ձևավորելու գործում ձեր մասնակցությունն ունի անփոխարինելի նշանակություն:
Մաղթում եմ ձեզ երջանկություն անձնական կյանքում և հաջողություններ աշխատանքային գործունեության մեջ: Առողջ և ամուր ընտանիքը մեր ժողովրդի և երկրի հարստությունն է, իսկ այդ հարստության մշտարթուն պահապանը դուք եք, սիրելի՛ կանայք:
Գարնանային այս գեղեցիկ տոնի առթիվ կրկին շնորհավորելով ձեզ՝ մաղթում եմ բոլորիդ սեր և բարօրություն:
11:11 08/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՊահել ու դաստիարակել եք մեր զավակներին՝ ձեր հմայքով ու գեղեցկությամբ նոր իմաստ ու երանգ հաղորդելով մեր կյանքին. Բակո Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը
11:06 08/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Գասպարյանի շնորհավորական ուղերձ՝ Կանանց տոնի առթիվ
10:59 08/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՁեր նվիրումի շնորհիվ են պահպանվում մեր ազգային լավագույն ավանդույթները. Վարչապետի շնորհավորական ուղերձը՝ Կանանց տոնի առթիվ

Серж Саргсян: в Армении нет такой сферы или отрасли, где бы не чувствовалось благотворное присутствие и активное участие женщин 03/08/2018   10:09  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил сегодня, 8 марта, поздравительное послание Саргсяна по случаю Дня женщин.Текст послания опубликован на сайте главы государства.
Сердечно поздравляю вас с Днём женщин.
Пользуясь этим прекрасным поводом обращаюсь к нашим любимым матерям, сёстрам, дочерям, ко всем нашим родным. Своей теплотой и красотой вы делаете гармоничным мир.
В нашей стране нет такой сферы или отрасли, где бы не чувствовалось благотворное присутствие и активное участие женщин. Они учителя, врачи, предприниматели и государственные деятели, солдатские матери и военнослужащие. От имени всего нашего общества выражаю вам благодарность и склоняю голову перед вами.
Ваши профессиональные достижения и прогресс, также как общественная и политическая активность имеют исключительную важность для развития и будущего Армении. Ваше участие в деле формирования более справедливого и свободного общества, более сильной и благополучной страны имеет незаменимое значение.
Желаю вам счастья в личной жизни и успехов в трудовой деятельности. Здоровая и прочная семья - богатство нашего народа и нашей страны, а бдительными хранителями этого богатства являетесь вы, дорогие женщины.