Կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 03/05/2018   09:53  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 5-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Մարտի 5-6-ը, 7-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ: Մարտի 7-ի ցերեկը, 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում տեղում է ձյուն:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար: Ռուսական կողմում կա կուտակված 50 բեռնատար, 50 մարդատար ավտոմեքենա:

Некоторые трассы в Армении и Военно-грузинская дорога закрыты для проезда автомобилей 03/05/2018 10:09 | Информационная платформа
Перевал Варденяц закрыт для проезда автотранспорта. Об этом сообщает пресс-служба министерства по чрезвычайным ситуациям РА, публикуя данные на 09:30 5 марта.
Кроме того, затруднено движение на трассе Сотк-Карвачар.
В Джермуке идет снег. МЧС рекомендует всем водителям ездить только на зимней резине.
Согласно полученным из Главного управления МЧС России по Республике Северная Осетия и департамента ЧС МВД Грузии данным, автотрасса Степанцминда-Ларс закрыта для проезда всех видов автотранспорта. С российской стороны наблюдается скопление порядка 50 грузовиков и 50 пассажирских автомобилей.