Էքստրասենս Անի Մաջնունյանի սպանության մեջ մեղադրվողը դատապարտվեց 20 տարվա ազատազրկման 03/05/2018   14:25  |  Դատական ռեպորտաժներ
«6-րդ զգայարան» հաղորդման էքստրասենս Անի Մաջնունյանի սպանության մեջ մեղադրվող Մուշեղ Մխիթարյանը դատապարտվեց 20 տարի ժամկետով ազատազրկման: «Փաստինֆո»-ի թղթակիցն այդ մասին տեղեկացավ Մուշեղ Մխիթարյանի պաշտպան Մարինե Ֆարմանյանից:
Հիշեցնենք, որ Անի Մաջնունյանի դին հայտնաբերվել է 2015 թվականի օգոստոսի 5-ին՝ իր բնակարանի ննջարանի հատակին՝ կտրող-ծակող առարկայով պատճառված բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներով։
Նախնական քննության տվյալներով՝ դիակի հայտնաբերման նախորդ օրը՝ օգոստոսի 4-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, Անի Մաջնունյանին է այցելել վերջինիս ծանոթ Մուշեղ Մխիթարյանը։ Ձեռք բերված ապացույցների համաձայն՝ տանն առկա գումարը հափշտակելու դիտավորությամբ տղամարդը բնակարանի ննջասենյակում հարձակվել է Անի Մաջնունյանի վրա և դանակով, բութ առարկայով բազմաթիվ հարվածներ հասցրել նրա մարմնի տարբեր մասերին։ Տուժողի գլխի, դեմքի, պարանոցի, կրծքավանդակի, որովայնի, զույգ վերին և ձախ ստորին վերջույթների շրջաններում հայտնաբերվել է ծակած-կտրած և կտրած, թափանցող և չթափանցող 59 վնասվածք, որոնք էլ իրենց համակցության մեջ առաջացրել են հեմոռագիկ շոկ, որն էլ բերել է Անի Մաջնունյանի մահվան։
Դիակի զննությամբ հայտնաբերվել է դանակի շեղբ՝ մարմնի մեջ։
Ըստ քննության տվյալների՝ բնակարանում փնտրելով ու չկարողանալով գտնել Մաջնունյանի կուտակած գումարը՝ Մուշեղ Մխիթարյանը հափշտակել է տարբեր զարդեր, տուժողի բջջային հեռախոսները, փակել դուռը և հեռացել։
Մուշեղ Մխիթարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը։

Обвиняемый в убийстве известного экстрасенса в Ереване приговорен к 20 годам заключения 03/05/2018   14:34  |  Криминальная хроника
Обвиняемый в убийстве известного экстрасенса, участницы популярной телепередачи “Шестое чувство” Ани Маджнунян Мушег Мхитарян приговорен к 20 годам лишения свободы. Об этом “ФактИнфо” сообщила защита Мушега Мхитаряна – адвокат Марине Фарманян.
Труп 55-летней Ани Маджнунян с множественными колото-резаными ранениями и воткнутым в тело клинком ножа был найден 5 августа 2015 года в ее квартире в ереванском районе Ачапняк.
6 августа было произведено вскрытие, в ходе которого на теле жертвы были обнаружены 59 повреждений.
По данным следствия, за день до обнаружения тела, 4 августа, около 23:00, Ани Маджнунян посетил ее знакомый - Мушег Мхитарян.
Согласно добытым доказательствам, мужчина, вынашивая умысел на хищение имеющейся в доме суммы, напал в гостиной на Ани Маджнунян и нанес ей ножом и тупым предметом множественные удары по разным частям тела.
По данным следствия, не найдя в квартире накопленную Маджнунян сумму, Мушег Мхитарян украл различные украшения, сотовый телефон потерпевшей, закрыл за собой дверь и ушел.
Мушегу Мхитаряну предъявлено обвинение по пункту 8 части 2 статьи 104 (Убийство, сопряженное с разбоем). В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
17:46 20/05/2016  |  Судебный репортажОбвиняемому в убийстве известного экстрасенса в Ереване стало плохо перед заседанием суда
20:02 23/03/2016  |  Криминальная хроникаДело об убийстве известного экстрасенса направлено в ереванский суд