Ձերբակալված շվեդ մուրացկանին վերադարձրել են նրա մոտ եղած 740 հազար դոլարը 02/20/2018   15:03  |  Անցուդարձ
Ուպսալա քաղաքից մուրացկանին, որին ոստիկանությունը ձերբակալել Էր ագրեսիվ պահվածքի համար այն ժամանակ, երբ նրա բաճկոնի գրպաններում եւ պայուսակում 6 միլիոն կրոն (742
հազար դոլար) Է հայտնաբերվել, վերադարձրել են առգրավված փողը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Նա բացատրեց փողի ծագումը: Ես այլեւս ասելու ոչինչ չունեմ»,- հայտարարել Է այդ միջադեպը հետաքննած դատախազ Աննա Շյոբլումը P4 Uppland ռադիոկայանին տված հարցազրույցում: Տղամարդն անմեղ Է ճանաչվել մեղադրանքի բոլոր կետերով, ներառյալ մուրացկանությունը, նրա նկատմամբ գործը փակված Է:
Ոստիկանությունը փետրվարի 12-ին մուրացկանին ձերբակալել Էր այն բանի համար, որ նա աներեսաբար կպչում Էր անցորդներին՝ նրանցից ավտոբուսի տոմսի փող պահանջելով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:
17:56 15/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասը, բռնության գործադրմամբ, երեխաների ստիպել է մուրացկանությամբ զբաղվել
22:46 11/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոն«Զվարթնոց» օդանավակայանի մոտ երեխաներին բռնությամբ պարտադրել են մուրացկանությամբ զբաղվել
09:20 04/05/2017  |  ՄամուլՄուրացիկ­ների թիվն ավելացել է. «Ժողովուրդ»
17:55 31/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՇարունակվում են մայրաքաղաքում մուրացիկությամբ զբաղվող անձանց հայտնաբերման և աջակցության աշխատանքները
18:01 30/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՇարունակվում են մուրացկանությամբ զբաղվողներին բնականոն կյանքի վերադարձնելու նախաձեռնությունները
18:12 14/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄայրաքաղաքի փողոցներում մուրացկան երեխաներ չպետք է լինեն
09:20 29/11/2014  |  ՄամուլԿանանց բերման են ենթարկել մուրացկանության համար. «Հայկական ժամանակ»
12:55 09/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՆելլի Դուրյան. «մայրաքաղաքում մուրացկանությամբ զբաղվողները հիմնականում գալիս են մարզերից»

В Швеции задержанному с $740 тыс. попрошайке вернули деньги 02/20/2018   15:19  |  Из жизни
Попрошайке из города Уппсала, задержанному полицией за агрессивное поведение, в то время как в карманах его куртки и сумке было обнаружено 6 млн крон ($742 тыс.) вернули изъятые деньги, передает ТАСС.
"Он объяснил происхождение денег. Больше мне сказать нечего", - заявила расследовавшая этот инцидент прокурор Анна Шёблум в интервью радиопрограмме P4 Uppland.
Мужчина признан невиновным по всем пунктам обвинения, включая попрошайничество, дело в отношении него закрыто.
Полиция задержала 12 февраля попрошайку за то, что он приставал к прохожим, требуя у них деньги на автобусный билет.
Мужчина неоднократно попадал в поле зрения полиции из-за неадекватного поведения. Несколько лет назад его привлекли к ответственности за то, что он несколько раз завтракал в одной из городских гостиниц, не имея на это соответствующего разрешения администрации. Тогда обвинение с него также было снято, а дело закрыто и сдано в архив.