Փհենչհանի Օլիմպիական խաղերում նորովիրուսով վարակման ավելի քան 230 դեպք Է արձանագրվել 02/15/2018   12:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հարավային Կորեայի ձմեռային Օլիմպիական խաղերում նորովիրուսով վարակման դեպքերի թիվն աճել Է մինչեւ 232: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 15-ին Փհենչհանում հայտնել են Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեում: Նշվում Է, որ վերջերս հոսպիտալացվել Է ավելի քան 30 նոր հիվանդ:
Հիվանդացածների թվում մարզիկներ եւ արտասահմանյան պատվիրակությունների անդամներ չկան: Ավելի վաղ հաղորդվել Է նորովիրուսով 194 վարակվածների մասին, որի հիմնական նշաններն են սաստիկ փսխումը եւ փորլուծը:
Վարակման նոր դեպքերն արաձանագրվել են Փհենչհանում եւ Քանինում Խաղերն սպասարկող անձնակազմի տեղավորման կենտրոններում: Օլիմպիական խաղերի բացման նախաշեմին, որը կայացել Է փետրվարի 9-ին, վիրուսի ակտիվ տարածման հետեւանքով շուրջ 1,2 հազար պահապաններ հեռացվել են պարտականությունների կատարումից, նրանց ուղարկել են կարանտին: Նրանց փոխարինել են զինծառայողները, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:
11:08 15/02/2018  |  ՄարզականՕլիմպիական խաղերի գեղասահքի սպորտային զույգերի հաղթողները գերմանացիներն են
16:57 14/02/2018  |  ՄարզականՓհենչհան-2018. Յորին Տեր Մորսը` չմշկավազքի Օլիմպիական չեմպիոն
15:14 14/02/2018  |  ՄարզականՓհենչհան-2018. Գերմանիան հերթական ոսկե մեդալը նվաճեց
10:48 14/02/2018  |  ՄարզականՀԱՕԿ հայտարարությունը՝ լեռնադահուկորդ Աշոտ Կարապետյանի վերաբերյալ
16:43 13/02/2018  |  ՄարզականՓհենչհան-2018. Կատյա Գալստյանը չի հայտավորվել սպրինտ մրցաձևում
15:32 13/02/2018  |  ՄարզականՓհենչհան-2018. Միքայել Միքայելյանը սկսել է ելույթները 23-րդ ձմեռային օլիմպիական խաղերում
22:08 12/02/2018  |  ՄարզականՓհենչհան-2018. Այսօր խաղարկվեց մեդալների 7 հավաքածու
18:27 12/02/2018  |  ՄարզականՓհենչհան-2018. Ֆուրկադը ոսկե մեդալ նվաճեց բիաթլոնի հետապնդման մրցավազքում

Более 230 случаев заражения норовирусом зафиксировано на зимних Олимпийских играх в Южной Корее 02/15/2018   13:27  |  Спорт
Число случаев заражения норовирусом на зимних Олимпийских играх в Южной Корее выросло до 232, передает “Интерфакс” со ссылкой на организационный комитет Олимпиады в Пхенчхане.
Отмечается, что за последнее время были госпитализированы более 30 новых пациентов. Среди заболевших спортсменов и членов иностранных делегаций нет.
Ранее сообщалось о 194 зараженных норовирусом, основными признаками которого является сильная рвота и диарея.
Новые случаи заражения были зафиксированы в центрах размещения обслуживающего Игры персонала в Пхенчхане и Канныне.
"Мы постоянно проверяем качество воды и следим за гигиеной", - сказал представитель оргкомитета зимних Олимпийских игр в Пхенчхане.
В результате активного распространения вируса в преддверии открытия Олимпиады-2018, которое состоялось 9 февраля, около 1,2 тыс. охранников были отстранены от выполнения обязанностей, их отправили на карантин. Их сменили на посту военнослужащие.
Олимпиада продлится до 25 февраля.
11:15 14/02/2018  |  СпортНовые лыжи для армянского горнолыжника Ашота Карапетяна уже на пути в Пхёнчхан - НОК
18:22 09/02/2018  |  СпортКоманда Армении приняла участие в параде спортсменов на церемонии открытия Олимпийских игр в Пхёнчхане
09:33 09/02/2018  |  СпортCAS отклонил апелляции 47 российских спортсменов на недопуск на Олимпиаду
18:28 08/02/2018  |  СпортФлаг Армении на открытии Олимпийских игр в Пхёнчхане понесет лыжник Микаел Микаелян